Dolar
6.8112
-0.0484%
Euro
7.4221
-0.1049%
Altın
1734.68
0.4237%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
379.636
-0.1386%
Bitcoin
62232.17
-1.1833%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Aydın Doğan: Cumhurbaşkanı benden ne istiyor

  Aydın Doğan: Cumhurbaşkanı benden ne istiyor

  Erdoğan'ın kendisine yönelik eleştirilerine tepki gösteren Aydın Doğan, "İstirhamım benden ne istediğini açıkça ifade etmesidir." dedi.
  • 23.10.2015 - 09:43

  Aydın Doğan: Cumhurbaşkanı benden ne istiyor

  c

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Ankara’daki Hak-İş Genel Kurulu’nda "Hilton arazisine otel, rezidans müsaadesi verilseydi ey Doğan, o zaman keyfin yerinde olacaktı. Müsaadeyi vermedik diye çılgına döndün. ‘Kasımpaşalıyım’ dediğim zaman ‘Ben de Kelkitliyim’ diyor. Kelkitli seninle yürümüyor, bizimle yürüyor. 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçiminde istikametlerini belirttiler" dedi.

  "HER SEÇİM ÖNCESİ AYNI KONU"

  Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'dan Erdoğan'a yanıt geldi; "Hilton’la ilgili iktidara yakın medyanın iftiralarına karşı kendimizi koruduk. Cumhurbaşkanı’nın bana karşı bu yandaş gazetelerin çirkin fotomontajlarını, mütecaviz manşetlerini, görmezden gelip adeta onları teşvik edercesine beyanat vermesini garipsiyorum. Cumhurbaşkanı’nın hemen her seçim öncesi bu konuyu gündeme getirmesini yadırgıyorum."

  "SİYASİ BİR YARIŞA MI GİRDİM?"

  Aydın Doğan, "Cumhurbaşkanı memleketim Kelkit’te kendisine verilen oy desteğinden söz etmiş. Ama bu konunun benim Kelkitli olmamla bir alakasını göremiyorum. Ben seçime mi katıldım? Ben Cumhurbaşkanı ile bir seçim yarışına mı girdim?" diye sordu. Cumhurbaşkanı’nın kendisine mektup yazdığı için tepkili olduğunu söyleyen Aydın Doğan şöyle devam etti:

  "İSTİRHAMIM, BENDEN NE İSTEDİĞİNİ AÇIKÇA İFADE ETMESİDİR"

  “Her yurttaş haklarını korumak, şikayet ve taleplerini dile getirmek üzere Cumhurbaşkanı dahil herkese görüşlerini bildirme hakkına sahiptir. Bu hakkımı kullanıyorum. Ama Cumhurbaşkanı, ‘Kimse bana karşı görüş beyan etmesin, eleştirmesin‘ diyorsa durum vahim. Cumhurbaşkanı’ndan istirhamım benden ne istediğini açıkça ifade etmesidir. Basın özgürlüğü çerçevesinde, tüm siyasilerimizin hukuk içindeki taleplerine saygılıyız.”

  Görüş Bildir