Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
493.583
1.20%
3ºC
İstanbul
Hafif kar 3 C

  Aygün'den PKK'ya: 3 gün sonra görüşelim

  CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, tutsak alınmadan önce teröristlerle yaşadığı diyaloğu anlattı.
  • 16.08.2012 - 07:12
  Aygün'den PKK'ya: 3 gün sonra görüşelim

  Aygün den PKK ya: 3 gün sonra görüşelim #1

  Milliyet'in haberine göre, 48 saatlik kaçırma olayının ardından geceyi Tunceli'deki evinde ailesiyle dinlenerek geçiren Aygün, dün sabah saat 10.00 sıralarında evinden ayrıldı. Milliyet'in, "Rehine krizinde romantik final" başlığını beğendiğini belirten Aygün, "Kaçırılmanız sırasında tedirginlik hissetiniz mi?" sorusuna, "Tabii,çocuklarım adına hissettim. Çünkü çocuklarım küçük. Bir çocuk açısından en büyük travma babasız ve annesiz büyümek. Bu sürekli zihnimi kemirdi durdu" dedi.

  Aygün iki gün neler yaşadığını ise şöyle anlattı: "Bir derenin içinde, üstünde uzun gövdeleri olan meşe ağaçlarından örülmüş bir yerde kaldık. Bu tür ağaçların olduğu yerden Heronlar görüntü alamıyorlarmış. O yüzden güvenli bir yermiş ama bombardıman olasılığından onlar çok endişeliydiler benim can güvenliğim açısından. Kendileri açısından da endişeliydiler. Mesela operasyonlar dursun yönündeki her açıklamayı radyodan coşkuyla alkışlıyorlardı. Dolayısıyla kendilerine dair bir can güvenliği endişesinin olduğu da apaçık ortadaydı."

  "ÜZERİMDEKİ GERİLLA GÖMLEĞİYDİ"

  Aygün'ün kaçırılışı sırasında, üzerindeki açık renkli gömleği, görülme endişesi nedeniyle örgüt üyelerinin tarafından danışmanının üzerindeki koyu renkli gömlekle değiştirilmişti. Aygün, dağda bulunduğu sırada danışmanının gömleğini de çıkartarak, bir PKK'lının gömleğini giydiğini söyledi. Aygün, "Orada üzerimdeki gerilla gömleğiydi. Üzerimdeki bir PKK'lının gömleğiydi. Onunla geldim. Kendi gömleğim yoktu" dedi.

  "3 GÜN SONRA İSTEDİĞİNİZ YERDE GÖRÜŞELİM"

  Aygün, "Örgüt beni aldığında şunu söyledim: '3 gün sonra istediğiniz yeri bana söyleyin, görüşmeye hazırım. Ama bu tutsak alma, Dersim halkı nezdinde büyük yaralar açar. Size de zarar verir. Bu çok yanlış" dedi.


  Görüş Bildir