Dolar
7.6782
0.2611%
Euro
8.9332
0.2918%
Altın
1861.42
-0.0177%
Borsa
1124.17
0%
G. Altın
459.311
0.1784%
Bitcoin
83553.88
1.5616%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Aygün'ün savcıyla ilgili attığı tweet olay oldu

  Hüseyin Aygün'ün şehit edilen savcıyla ilgili attığı tweet tartışma konusu oldu.
  • 21.09.2012 - 13:50
  Aygün'ün savcıyla ilgili attığı tweet olay oldu

  Aygün ün savcıyla ilgili attığı tweet olay oldu #1

  PKK tarafından kaçırıldıktan 2 gün sonra serbest bırakılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Ovacık Cumhuriyet Başsavcısına yapılan silahlı saldırının ardından "Ve nihayet bugün Ovacık Savcısı Murat Uzun başından vuruldu (failler ve olay henüz net değil), durumu ağır olan genç savcıya şifa diliyorum. Hızır yardımcısı olsun; saldırıyı lanetliyorum" şeklindeki tweeti yargı mensularının çoğundan tepki gördü. Bazı yargı mensupları Aygün'ü istifaya çağırdı.

  AYGÜN İSTİFA ETSİN

  Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun'un PKK'nın üstlendiği suikast sonucu hayatını kaybetmesinin ardından büyük üzüntü yaşayan yargı mensupları, bir süre önce PKK tarafından kaçırılan ve serbest bırakılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün twitter üzerinden yazdığı yazılara ateş püskürdü. Aygün'ün "Ve nihayet Ovacık Savcısı Murat Uzun başından vuruldu'' şekline başlayan cümlesine büyük tepki gösteren yargı mensuplarından bazıları Aygün hakkında bildiklerini anlatması için soruturma açılmasını isterken, bazıları da istifaya çağırdı. Kimi yargı mensupları ise kullanılan "Ve niyahet" kelimesinin talihsizliğinden bahsederken, kurulan cümlenin bütünüyle ele alındığında "En sonunda" anlamına geleceğine de dikkat çekerek tepkilerin haksızlık olabileceğini söylediler.

  AYGÜN'DEN AÇIKLAMA

  CHP'li Hüseyin Aygün ise Twitter sayfasında yazdıklarının çarpıtıldığını söyleyerek, Şamil Tayyar'ı provakasyon peşinde olmakla suçladı.

  Tayyip Erdoğan'ın ve AKP'nin derin devletinin baş tetikçisi Şamil yeni provokasyonlar peşinde; Dersim'deki PKK saldırılarını eleştirdiğim Açıklamaları çarpıtmış bu kez; senin gibi istihbarat dairesinde yaşayanlar milletvekilliği ile ajan-provokatörlüğü işte böyle karıştırıyor

  İşte yargı mensuplarının Aygün'ün yazılarına tepkileri:

  Ekrem Karadere - Geyve Hakimi: Bir milletvekili makamını işgal eden Hüseyin Aygün isimli kimse twitterdan şu mesajı geçiyor "Ve nihayet Ovacık Savcısı Murat Uzun başından vuruldu. (failler ve olaylar net değil) durumu ağır olan genç savcıya şifa diliyorum". Bu kişi hukuk fakultesi mezunu. (kusura bakmayın hukukçu diyemeyeceğim) Hukuk okumuş kişi, kelimelerini kullanırken seçerek kullanmasını bilir. Eğer böyle bir mesaj geçiliyorsa, burada kasıt vardır. Zannedersem mesaj bize değil. Bence bu kişi ile örgüt arasında organik bağ kurulmuştur. Derhal kamuoyu oluşturmalıyız. Bu kişi istifa etmeli. Gerekiyorsa ait olduğu yere gitmeli...

  Fehmi Özdemir - Malatya Hakimi: "Bu ne biçim cümledir. Beklenilen bir haber kendisine ulaşmış gibi. Bilinç altındaki düşüncenin dışa vurumu. Lanet olsun.."

  Uygur Meydan - Göynük Cumhuriyet Savcısı: "Eğer aynen bu ifadeyi kullanmışsa LANET OLSUN !!"

  Volkan Altun - Ahlat Cumhuriyet Savcısı: "Soruşturmayı yürüten terörle mücadele savcısı bu mesaj dolayısı ile soruşturmayı genişletmeli ve gereğini yapmalıdır."

  Aydın Başar - Balıkesir Adliyesi Hakimi: Değerli meslektaşlarım, her şeyin bütününe bakılır. Başı olan, sonu olan bir sözün arasından bir cümleyi çıkarıp onu değerlendirirseniz, aptığınız değerlendirme içinde haksızlıkları barındırır.Yarın biri çıkar o söz öyle değildi der. Bu nedenle o konuşmanın bütününü aşağıda aktarıyorum: "PKK benim gibi barış yanlısı ve yanında çakı dahi taşımayan milletvekilini kaçırdı ve Dersim halkının iradesini kaba bir şekilde yok saydı halk sahiplenince hızla geri adım attı; kaçırılma sadece 2 gün sürdü.
  Ve nihayet bugün Ovacık Savcısı Murat Uzun başından vuruldu (failler ve olay henüz net değil);durumu ağır olan genç savcıya şifa diliyorum. Hızır yardımcısı olsun; saldırıyı lanetliyorum."

  Aydın Türkmenoğlu - Avukat: ''Buradaki 'nihayet' cümlesi, 'en sonunda bu da oldu' anlamında kullanılan bir cümledir. Yoksa 'oh nihayetinde bu da oldu' anlamında kullanılmamıştır.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir