Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
381.495
0.29%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Aylan'ın babasına Türkiye'den vatandaşlık teklifi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aylan'ın babası Abdullah Kurdi'ye Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı teklif ettiği belirtildi.
  • 08.09.2015 - 09:20
  Aylan'ın babasına Türkiye'den vatandaşlık teklifi

  Aylan ın babasına Türkiye den vatandaşlık teklifi #1

  İnternet üzerinden yayın yapan, Londra merkezli Al-Araby Al-Jadeed gazetesinin haberine göre Kurdi, bir Mısır televizyonuna “Erdoğan vatandaşlık teklif etti. Normalde kabul ederdim. Çünkü Türk hükümeti bana hiç kimsenin yapmadığını yaptı. Onur duydum. Ama teklifi şimdi kabul etmeyeceğim” dedi.

  Kurdi şöyle konuştu: "Türk hükümeti, cenaze masraflarında bana gerçekten çok yardımda bulundu. Cenazelerin Kobani’ye nakli için büyük uçak tahsis ettiler. Kobani Bodrum’dan çok uzak.”

  ÇOK SAYIDA SİYASETÇİ BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

  Kurdi, aralarında Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nden üst düzey bir yetkili dahil çok sayıda siyasetçinin kendisine başsağlığı dilediğini belirtti.

  Abdullah Kurdi, bir Kuveytli yetkili ve Mısırlılar dışında hiçbir Arap yetkilinin kendisiyle konuşmadığını belirterek, “Batı umurumda değil. Arap ülkelerinin sesini duymak isterdim” dedi.

  Aylan ın babasına Türkiye den vatandaşlık teklifi #2

  KURDİ, KANADA'NIN VATANDAŞLIK TEKLİFİNİ DE REDDETTİ

  Bodrum’dan Yunanistan’ın İstanköy adasına geçmeye çalışan Kurdi ailesinin bindiği lastik bot devrilmiş, 3 yaşındaki Aylan’la birlikte beş yaşındaki abisi ve annesi de boğulmuştu. Aylan’ın Bodrum’da sahile vuran cesedinin fotoğrafı tüm dünyada büyük yankı yaratmıştı.

  Abdullah Kurdi, geçen hafta Kanada Hükümeti’nin vatandaşlık teklifini reddetmişti. Kanada Hükümeti Haziran’da sığınma başvurusu yapan Kurdi’yi reddetmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir