Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.020
0.34%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Aylin Kotil CHP'den istifa etti

  Aylin Kotil CHP'den istifa etti

  2014 yerel seçimlerinde CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı olan Aylin Kotil CHP'den istifa etti.
  • Haber Merkezi
  • 16.03.2016 - 09:42

  CHP 2014 yerel seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgü'ün eski eşi Aylin Kotil, CHP'den istifa etti. Kotil partideki yapısal sorunlardan dolayı istifa ettiğini açıkladı.

  Aylin Kotil CHP den istifa etti #1

  PARTİMİZ BELLİ GRUPLARIN EGEMENLİK ALANINA DÖNÜŞTÜ

  Kotil, istifasını duyurduğu yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

  "Gençliğimden bu yana üyesi olduğum CHP'de, menfaat ağlarıyla birbirine bağlanmış birtakım siyaset esnafına karşı bıkmadan usanmadan mücadele ettim. Ancak son dönemde bu çevrelerin tasfiyesi bir kenara; Türkiye'nin tüm renklerini, bölgelerini kuşatmasını beklediğimiz partimizin giderek belli grupların egemenlik alanına dönüştüğüne üzülerek tanık oldum.

  BİR YERE VARAMIYORSUNUZ

  “Yeni CHP” söylemine herkes gibi inanmak istedim ama görüyorum ki partinin önüne içi boş bir sıfat koyarak, eskinin alışkanlıklarını geçmişi aratacak şekilde sürdürerek bir yere varamıyorsunuz.

  PARTİ YÖNETİMİ HİÇBİR ŞEY YAPMADI

  Parti yönetiminin bu iki büyük sorunu çözmek için hiçbir somut adım atmadığını görmek en büyük üzüntüm oldu. Bunlardan ötürü, çocukluğumdan bu yana büyük bir sevgiyle bağlandığım CHP'den istifa ettiğimi üzülerek bildiriyorum. Yeni bir vizyon, yeni bir kültür, yeni bir liderlik anlayışı olmadan Türkiye'nin önünün açılamayacağını düşünüyorum

  SİYASETTEN ÇEKİLİYORUM

  Siyaseti bir anne olarak oğlum ve tüm annelerin çocukları için yaptım. Kişisel bir beklentim, hırsım yok. Gelecekte inanacağım bir hareket, ortaya çıkana dek siyasetten çekiliyorum. Herkesin yolu açık olsun, gelecek bizim…"

  Aylin Kotil CHP den istifa etti #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir