Petrol
109.66
-2.03%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
469.642
-2.42%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C
  Ayşe Arman acemice dedi Mete Yarar düzeltti

  Ayşe Arman acemice dedi Mete Yarar düzeltti

  Bir günde 208 şehit verdiğimiz darbe girişimine kimisi tiyatro diyor kimisi acemice. Amaçları ise darbe teşebbüsünü küçümsemek..
  • 19.07.2016 - 11:55

  Ayşe Arman acemice dedi Mete Yarar düzeltti #1

  Küçümsedikleri ya da 'kurgu' dedikleri darbe girişimi şayet gerçekleşseydi, halkın iradesi olan seçilmiş sivillerin yönetimnden uzaklaştırılması bir kenara, binlerce insan öldürülecek, binlercesi işkenceden geçirilecekti.

  Şimdi böyle bir vicdansız darbe girişimini sırf Erdoğan'a destek olmamak için açıktan kınayamıyorlar, hatta lafı "Erdoğan'ın tiyatrosu" demeye getiriyorlar.

  Hürriyet yazarı Ayşe Arman da bunlardan birisi. Terör ve güvenlik uzmanı Mete Yarar Ayşe Arman'ın her "bence acemice bir girişim sözünün ardından cevabı yapıştırdı.

  İşte o röportajdan birkaç bölüm:

  (Ayşe Arman) İyi de bir acemilik yok mu?

  (Mete Yarar) - Sabaha karşı yapmayı hedefliyorlardı ama erken deşifre oldular...

  (Ayşe Arman) Bütün bunlar acemi olduklarının göstergesi mi?

  (Mete Yarar) - Hayır. Darbenin ustası olmaz ki! Darbe, tatbikatı yapılan bir şey değildir. Bir defa yaparsınız, ya yaparsınız ya da idam edilirsiniz... İkinci kez deneme şansınız yoktur! Biz, örgütün dağılmaya başladığı bir dönemdeyiz. En yüksek noktasında bu eylemi yapmadı. 7 Şubat’tan önce yapsaydı, başarı şansları çok da yüksek. İstihbarat onlara aitti, bütün dinlemeleri onlar yapıyorlardı, birçok idare kadrolarında adamları vardı...


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir