Petrol
109.06
-2.56%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.453
-1.62%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Ayşenur İslam'dan üç çocuğa tecavüz iddialarına yanıt

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, bir emniyet amirinin üç çocuğa tecavüz ettiği iddialarına ilişkin, açıklamalarda bulundu.
  • 10.07.2014 - 12:41
  Ayşenur İslam'dan üç çocuğa tecavüz iddialarına yanıt

  aysenur-islam

  Bakan İslam, ''Çevre Eğitimi İşbirliği Protokolü'' imza töreninin ardından gazetecilerin, ''Üç çocuğa tecavüz'' iddialarına ilişkin sorularını yanıtladı. Konunun kendilerine intikal ettiği andan itibaren duruma müdahil olduklarını belirten İslam, görevlerinin bu olduğunu söyledi.

  ''ÇOCUKLAR AİLELERİNİN YANINDA''

  Çocukların eğitimleri ve sosyal gelişimleri açısından koruma altına alındıklarını belirten İslam, ''Fakat bu koruma bizim kurumlarımızda yapılan bir koruma değil. Çocuklar ailelerinin yanında. Bu yeni bir hadise değil, bu koruma meselesi. Bugün basında sanki yeni koruma altına alınmışlar gibi bir algı vardı. Öyle değil. Konu ilk gündeme geldiği günden itibaren çocuklar koruma altında'' diye konuştu.

  ''EĞER BÖYLE BİR DURUM VARSA...''

  İslam, ''Sizin haberlerinizden şöyle bir şey çıkarabiliriz diye düşündük dün. Adli süreçlerle ilgili yeni bilgiler, bulgular, belgeler mi ortaya çıkıyor? Eğer böyle bir durum varsa biz adli sürecin yeniden başlamasını arzu ederiz. Her türlü şüpheyi giderebilecek bir yol izleriz. Adli süreç yeniden başlarsa bu konuda da müdahil oluruz, söylediğimiz şey bu'' dedi.

  Söylediklerinin yanlış anlaşılmasını, devlet kurumlarının birbirine basın üzerinden sanki cevap veriyormuş gibi algılanmasını arzu etmediklerini ifade eden İslam, ''Devlet kurumları birbirleriyle direkt olarak konuşur. Basın üzerinden haberleşmez. Bizim yaptığımız açıklama, sizlerin sorularınıza verilen bir cevaptır'' diye konuştu.

  ''YENİ BİR ADLİ SÜREÇ BAŞLATILIRSA KONUYA MÜDAHİLİZ''

  Bir gazetecinin ''Savcılıkla bir temasınız oldu mu?'' sorusu üzerine ''Bizim takibimiz konu adli mercilere yansıdığı andan itibaren başlar. Ondan öncesi bizim görev alanımızın dışındadır. Yeni bir adli süreç başlatılırsa biz tarafız ve konuya müdahiliz'' yanıtını verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir