Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
134.693
1.05%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C
  Ayten Gökçer: Asker yanlış yapmaz 12 Eylül iyi oldu

  Ayten Gökçer: Asker yanlış yapmaz 12 Eylül iyi oldu

  Paşasının sanatçısı.. 12 EYLÜL ÇOK DA KÖTÜ OLMADI.. Bir görev verilirse seve seve yaparım..
  • 04.12.2012 - 22:58

  Ayten Gökçer: Asker yanlış yapmaz 12 Eylül iyi oldu #1

  Ünlü oyuncu Ayten Gökçer, Habertürk'te yayınlanan Söz Sende programında, "Asker yanlış bir şey yapmaz." diyerek 12 Eylül darbesini savundu. "Dünyada en kansız müdahaleler bizdedir. 1-2 kişi gittiyse şükretmek lazım." diyen Gökçer, açıklamalarıyla program sunucusu Balçiçek İlter'i şoke etti.

  AYTEN GÖKÇER: 12 EYLÜL KÖTÜ OLMADI

  Ayten Gökçer: Asker yanlış yapmaz 12 Eylül iyi oldu #2

  "ASKER DÜŞKÜNÜ BİR SANATÇIYIM"

  "Atatürk'ün bize bıraktığı ülkeye sahip çıkmıyoruz" diyen Ayten Gökçer, şehitlere çok üzüldüğünü ve her gün ağladığını söyledi. Gökçer sözlerine şöyle devam etti: "Ben çok asker düşkünü bir sanatçıyım. Benim yanımda askere hiçbir şey söylenemez. Askere laf söylendiği zaman kendimi kontrol edemiyorum. Harp görmemiş bir nesil olduğu için insanlar Türkiye'nin üzerinde ne oyunlar oynandığını bilmiyorlar... Balyoz Davası'nı çok yanlış buluyorum. Ben askerlerin Türkiye'ye zarar getirecek bir şey yapmak için toplandıklarına hiç inanmıyorum. Darbe planladıklarını söylüyorlar, kim bunu ispat edebiliyor? Bu kadar zamandır içerideler."

  "12 EYLÜL ÇOK DA KÖTÜ OLMADI"

  Ayten Gökçer, 12 Eylül darbesini de şu sözlerle savundu: 12 Eylül darbesi çok da kötü olmamıştır. Çünkü Türkiye'de çok kötü şeyler oluyordu. Can güvenliği yoktu. Halk asker gelsin diye bekliyordu... Birçok ülkenin başına korkular getiren bir ülkeyiz biz. Bizim yükselmemiz Amerika ve Avrupa'nın işine gelmiyor. Hep başımıza bir kürek vurmak istiyorlar.

  "DARBE OLMASINA ÜZÜLMEDİM"

  Askerin sağduyusuna her zaman inandığını söyleyen Ayten Gökçer, "Darbe olmasına üzülmedim. Binlerce çocuk perişan olmuştu ortada. Tarihe bakarsanız en kansız müdahaleler Türkiye'dedir. Diğer ülkelerin tarihine bakın, bir gecede omuz üstünde baş bırakmıyorlar. Bizde müdaheleler, "Buyrun şu adaya, buyrun Yassıadaya" diye geçmiştir." diye konuştu. Balçiçek İlter'in "Ama biz de Başbakan asmışız." diye araya girmesi üzerine ünlü oyuncu, "O da büyük bir yanlış ama 1-2 kişi gittiyse bu devirde yine de şükretmek lazım. Dünyadaki diğer müdahelelere bakın bir de" dedi.

  "DARBENİN SIRASI GELMİŞ Kİ YAPILMIŞ"

  Evren ve Şahinkaya'nın yargılanmasına da değinen Gökçer, "İnsanların yargılanması beni sevindirmez." dedi.. Gökçer şöyle konuştu: "Darbenin sırası gelmiş ki yapılmış. Bazı insanlar da evlatlarını kaybediyordu o dönemde. Ordunun işi gücü yok, "Gelin darbe yapalım." mı diyor? Ülke bir yere doğru gidiyorsa Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunların da tesiri var. Dış güçler de buna çanak tuttular. Biz birlik olmazsak, Atatürk'ümüzün bize hediye ettiği bu ülkeyi çok yanlış yerlere götürebiliriz.

  "SANATÇI OLARAK NE VAZİFE VERİLİRSE YAPARIM"

  Bizim askerimiz çok mükemmel. Pırıl pırıl çocuklar ölürken ben darbeye nasıl "yanlış" derim. Ucu kaçmıştı bu işin. Halk bu müdahaleyi bekliyordu... Ben bu memleketin çocuğuyum, ilkelerime ve Atatürk'üme çok bağlıyım. Beni bu düşüncelerimden kimse caydıramaz. Ben Atatürk Türkiye'sinin çocuğuyum. Bir sanatçı olarak vazifem neyse çağrıldığım zaman onu yaparım. Benim için önce ülke gelir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir