Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C

  Aziz Babuşçu'dan Cüneyt Özdemir'e: Küçük beyinli

  AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu Cüneyt Özdemir'in muhalefetin çatı aday formülü hakkında boykot edelim çağrısına sert tepki gösterdi.
  • 05.06.2014 - 08:53

  Aziz Babuşçu'dan Cüneyt Özdemir'e: Küçük beyinli #1

  Aziz Babuşçu'dan Cüneyt Özdemir'e: Küçük beyinli #2

  Elif Çakır'ın sunduğu Söz Bitmeden programına AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu konuk oldu ve muhalefetin çatı aday formülünü ve Cüneyt Özdemir'in boykot çağrısını eleştirdi.

  ÖZDEMİR'İN BOYKOT ÇAĞRISINA SERT ELEŞTİRİ

  Muhalefetin henüz bir aday gösterememiş olmasını değerlendiren bazı yazarlar, ortak aday çıkmaması halinde ne yapılabileceği üzerine önerilerde bulunuyorlar. Gazeteci Cüneyt Özdemir de çatı aday bulunamazsa seçimin boykot edilmesini istedi. Bu öneriye sert tepki gösteren Babuşçu, Özdemir için "Küçük beyinli, ufku dar, olayları o anlamda geniş perspektiften okuyamayan"  ifadelerini kullandı.

  ''MUHALEFETİN FİKİR KABIZLIĞI VAR''

  "Muhalefetin fikir kabızlığı var. Muhalefetin çatı adayı arayışı ve bulamayışı, dolayısıyla bu aday çıkaramama sonucunu ortaya koyuyor. Öncelikle bu  fikir kabızlığı, nasıl bir aday ne olmalıyla ilgili fikir, düşünce üretemiyor. Bir profil tanımlayamıyor acayip bir şey bu.

  ''KÜÇÜK BEYİNLİ ADAM BİR YAZI YAZIYOR''

  Tabi buradan bir şey çıkmayınca Cüneyt Özdemir gibi durumdan vazife çıkaran, Gezide akıl hocalığı yaptığı gibi, küçük beyinli adam bir yazı yazıyor ve oradan bırakın bir gazeteci tanımlaması içerisinde durum değerlendirmesi, yâda ne olup bittiğine dair bir görüş bildirmenin ötesinde, muhalefete bir öneride bulunuyor. Kurnazca sinsice bir tarz ve üslupla da bunu kaleme alıyor.

  Bir ülkede bir gazeteci ülkenin Başbakanı’nı hedef alan ve bu konuda bir formül üreterek diktatör tanımlamasını “onun yakasına yapıştırın” derken Türkiye’de basın özgürlüğü yok, ama bir ülkenin Başbakanı’nı hedef alan bu tarz içerisinde o Başbakan diktatör olabiliyor.

  ''KÜÇÜK BEYİNLİ, UFKU DAR, OLAYLARI GENİŞ PERSPEKTİFTEN OKUYAMAYAN''

  Avrupa Parlamentosu seçimleri yapıldı ve Avrupa Parlamentosu, bütün Avrupa ülkelerinde genel seçim katılım oranı yüzde 43. Ne diyeceğiz biz şimdi? Yüzde 43’lük bir Avrupa ortalamasıyla seçilen AP’deki temsilciler diktatöryel anlamda azınlık bir oranla seçildikleri için demokrasi mi sorgulanacak orada? Bu çok küçük beyinli, ufku dar, olayları o anlamda geniş perspektiften okuyamayan ama AK Parti karşıtlığında bir araya gelmiş nefret söylemindeki cephenin sözcülüğüne soyunursanız bunu yapabilirsiniz. Maalesef o da bunun sözcüsü."

  Görüş Bildir