Euro
9.3239
-0.3%
Dolar
7.7796
-0.44%
Altın
441.86
-1.71%
Borsa
1.311
-1.35%
Bitcoin
144.931
1.35%
12ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 12 C

  Babacan: Gezi'deki gençleri anlamaya çalışıyoruz

  Washington'da bulunan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Gezi Parkı ile ilgili soruları cevapladı.
  • 12.10.2013 - 11:02
  Babacan: Gezi'deki gençleri anlamaya çalışıyoruz

  Babacan: Gezi deki gençleri anlamaya çalışıyoruz #1

  IMF ve Dünya Bankası Yıllık Toplantıları dolayısıyla ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Johns Hopkins Üniversitesi'nde düzenlenen 'Yeni Küresel Gelişmeler Işığında Türk Ekonomisi ve Dış Politika' adlı programda konuştu.

  Türkiye'nin son dönemde ekonomik, sosyal ve politik alanlarda yaptığı atılımlardan söz eden Babacan, Gezi Parkı ile ilgili soru üzerine protestoların dünyanın ekonomik çalkantıdan geçtiği bir döneme rastladığını ifade etti.

  'EĞİTİMLİ VE GENÇ ÇOĞUNLUĞUN ENDİŞELERİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ'

  Protestoların tamamen çevreci küçük bir grup tarafından başlamasına rağmen daha sonra yasa dışı örgütlerce suistimal edildiğine dikkat çeken Babacan, polis müdahalelerinin olayların başlamasından sonra geldiğini ifade etti. Babacan, hükümetin bu protestolara karışan eğitimli ve çoğunluğu gençlerden oluşan kesimin endişelerini anlamaya konsantre olduğunu söyledi.

  'TURİST SAYISI ARTTI'

  Babacan Washington'da ayrıca, Borsa İstanbul tarafından düzenlenen 'İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör' başlıklı forumun da açılış konuşmasını yaptı.

  Konuşmasında Gezi Parkı odaklı gelişmelere de değinen Babacan, olaylara rağmen İstanbul'u ziyaret eden turist sayısının geçen yılın aynı dönemine göre daha yüksek olduğunu söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir