Petrol
97.34
-0.83%
Euro
18.4157
0.08%
Dolar
17.9518
0.11%
Altın
1.036
-0.29%
Borsa
2864
0.00%
Bitcoin
446.244
0.95%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  Bağış: Atatürk'ün rüyasını Türk okulları gerçekleştiriyor

  Bağış: Atatürk'ün rüyasını Türk okulları gerçekleştiriyor

  Egemen Bağış: Komik bıyıklar bırakarak vatansever olunmaz. Atatürk'ün rüyasını Türk okulları gerçekleştiriyor..
  • 06.06.2012 - 14:37

  Bağış: Atatürk ün rüyasını Türk okulları gerçekleştiriyor #1

  Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış Türk Okularının gerçek vatanseverlik örneğini ortaya koyduğunu söyledi.

  İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılan Türkçe Olimpiyatları şarkı finaline katılan Bakan Bağış dünyanın dört bir yanında açılan okulların bulundukları ülkenin kalkınması için genç nesiller yetiştirmekte olduğunu ifade etti.

  Türkçe Olimpiyatları'nın finaline, gecede jüri üyeliği yapan Kayahan ve Bakan Egemen Bağış arasındaki konuşma damgasını vurdu

  Türk Okuları Atatürk'ün rüyasını gerçekleştirdi - İZLE

  ATATÜRK'ÜN RÜYASINI TÜRK OKULLARI GERÇEKLEŞTİRİYOR

  Kayahan, sahneye asılı dev Atatürk posterini gösterip, 'Bu güzel ülkeyi bize hediye eden büyük Atatürk'e de bir alkış alabilir miyim' deyince Bağış, 'Ben Kayahan'a bir ekleme daha yapmak istiyorum. Atatürk 1936'da "Beyler Sovyetler bir gün çökecektir. Ama orada bizimle aynı dili aynı dini paylaşan soydaş kardeşlerimiz vardır, onlarla şimdiden kültür köprüleri kurun" talimatını vermiştir. Maalesef bu talimatı sümenaltı ettiler. Atatürk'ün rüyasını bugün Türk okulları gerçekleştiriyor. ' şeklinde konuştu.

  Komik bıyıklar bırakarak vatan sevilmez - İZLE

  KOMİK BIYIKLAR BIRAKARAK VATAN SEVİLMEZ

  Final etkinliğinin çıkışında da konuşan Bağış: "Gerçekten çok duygulandık. İşte gerçek vatanseverlik budur. Gerçek milliyetçilik budur. Yoksa öyle komik bıyıklar bırakarak vatan sevilmez. Nutuk atılarak vatan sevilmez. Ülkeyi sevmek bu ülkenin kalkınması için genç nesiller yetiştirmek, bu ülkeye sevgi dolu insanların dünyanın dört bir yanına yetişmesine katkı vermekle olur. Onu yapanları da gönülden kutluyoruz." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir