Petrol
112.43
0.45%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.451
0.08%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C

  Bahçeli: Erdoğan'ın hayalleri suya düştü

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 57 ile 58 ile cumhurbaşkanı olarak parlamenter seçimi başkanlık sistemine çevirme hayalleri suya düşmüştür" dedi.
  • 11.08.2014 - 08:33
  Bahçeli: Erdoğan'ın hayalleri suya düştü

  bahceli

  Seçim sonrası ilk değerlendirmeyi yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

  ''ERKEN YORUM YAPANLAR ERDOĞAN'IN HİZMETKARLARIDIR''

  Bir gazetecinin, “Seçimlerde oy oranının düşmediğini ifade ettiniz. Ama oylarda bazı bölgelerde düşüş oldu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusuna Bahçeli, “Bunu kesin olarak izah edebilecek bir bilgiye henüz kamuoyu sahip değildir. Bu konuda erken yorum yapanlar ise zaten Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmetkarlarıdır” diye konuştu.

  Bahçeli'den seçim sonuçları için açıklama İZLE

  ''ÇOK DOĞRU SÖZLER SÖYLEDİĞİNİZİ ZANNEDİYORSUNUZ''

  "Yerel seçim sonuçları ile karşılaştırmak doğru olur mu? MHP oy oranının fazla olduğu 5 ilden Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi çıktı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Bahçeli, “Çok doğru sözler söylediğinizi zannediyorsunuz. Ama doğru, Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı oy ile mahalli idareler seçimlerinde aldığı oy arasındaki eksi farkı görmektir” cevabını verdi.

  "MHP’nin bundan sonra Çankaya ile arası nasıl olacak?" sorusu üzerine Bahçeli, “MHP olarak devlete olan saygısı her zaman geçerli olandır. Fazla samimi olmayacağımızı, resmiyet ve hususiyeti ayıracağımızı ve mesafeli kalacağımızı bilmenizi isterim. 17, 25 Aralık’tan aklanmadan resmi görüşmeleri sıcak bir iklime çekemeyiz” şeklinde konuştu.

  ''BAŞARISIZ OLAN ERDOĞAN''

  Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nu değerlendiren Bahçeli şöyle konuştu: “Kamu araştırmalarına baktığımız vakit Sayın İhsanoğlu başarılı. Başarısız olan Erdoğan, KONDA'ya bakın ANAR’a bakın diğerlerine bakın hepsi yüzde 53 ile yüzde 57 arasında Recep Tayyip Erdoğan’a şans veriyorlardı.

  ''ERDOĞAN'IN HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ''

  İhsanoğlu’na ise yüzde 37-38 veriyorlardı. Demek ki doğru olanı kamuoyu araştırmaları arasında İhsanoğlu olmuştu. Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 57 ile 58 ile cumhurbaşkanı olarak parlamenter seçimi, başkanlık sistemine çevirme hayalleri suya düşmüştür.”

  Seçimlerin ardından YSK’na itirazınız olacak mı? sorusuna Bahçeli, “Çok sayıda itiraz şuanda başlamıştır. Seçimlerde ufak tefek olaylar olmuştur ama itiraza sebep teşkil edecek çok vardır. Zannediyorum, bunlar yarından itibaren devreye girmiş olacak” dedi.

  HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’ın aldığı oy oranını da değerlendiren Bahçeli, “Tercih edilmiştir. Belli bir oranda da sayıları artmıştır. Bunu yüksek bir başarı olarak, bölücülüğe hizmet eden bir anlayışa götürmek doğru değil” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir