Euro
15.2323
-0.45%
Dolar
13.4604
-0.34%
Altın
797.5180
-0.37%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
498.394
2.24%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C
  Bahçeli: Fitne amacına ulaşamadı

  Bahçeli: Fitne amacına ulaşamadı

  Devlet Bahçeli, kurultayın sonunda kapanış konuşması yaptı.
  • 05.11.2012 - 06:46

  Bahçeli: Fitne amacına ulaşamadı #1

  Bahçeli, kurultayın kapanışında yaptığı konuşmada, demokratik kültürün tüm yönlerinin kurultay salonuna hakim olduğunu belirtti.

  "FİTNE AMACINA ULAŞAMADI"

  Bahçeli, ''Bugün, başını kaldıran fitne, amacına ulaşamamıştır. Partimizi içten oyma ve etkisiz kılma girişimleri sonuçsuz kalmıştır. MHP'ye kurulan tuzaklar boşa çıkarılmıştır. İçimize sokulmaya çalışılan dedikodu ve entrika Türkiye sevdalısı siz değerli dava arkadaşlarım tarafından yerle bir edilmiştir'' dedi.

  "ÜLKÜCÜ İRADE İSTİKRAR DEDİ"

  Partinin 43 yıllık birikim ve hatıralarının yeniden zafere ulaştığını dile getiren Bahçeli, ''Milliyetçi ülkücü irade seçimini yapmış ve istikrarda karar kılmıştır. Milliyetçi ülkücü duruş, maceraya prim vermemiş, Türk milletinin yanında durduğunu haykırmıştır'' diye konuştu.

  Konuşmasında ilkelerinden ve ülkülerinden hiç ayrılmadıklarını ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:

  ''Aksini söyleyenler yanlışın içinde olanlardır. Biz hiç durgun, yorgun ve hareketsiz kalmadık. Oyunları bozarak, ihanet düzeneklerini yararak, senaryoları muhataplarının başına geçirerek bugünlere geldik, sizlerin huzuruna çıktık.

  Geliştik, amma velakin başkalaşma fırtınasına tutulmadık. Değişim kabına girerek kılık ve fikir, hamdolsun değiştirmedik. Zamanın gereklerini üslup ve fikriyatımıza yerleştirdik, ama yönümüzden sapmadık. Büyüdük, ama gerçeklerimizden ayrılmadık. Çağı anladık, gelişmeleri yorumladık, küreselleşmeyi kavradık, ama çizgimizden dönmedik, kutsallarımızı satmadık. Her defasında birlik dedik, bütünlükte buluşalım kararında olduk.''


  Görüş Bildir