Petrol
94.94
-3.27%
Euro
18.2507
-0.82%
Dolar
17.9605
0.16%
Altın
1.027
-1.11%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.018
-0.54%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Bahçeli Kütahya'da MHP'li Belediye Başkanını kutladı

  Bahçeli, Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde MHP’li Belediye Başkanı Niyazi Tezcan’ı ziyaret ederek, seçimlerdeki başarısından dolayı kutladı.
  • 13.04.2014 - 08:36
  Bahçeli Kütahya'da MHP'li Belediye Başkanını kutladı

  Bahçeli Kütahya da MHP li Belediye Başkanını kutladı #1

  Belediye Konferans Salonu’nda partililere hitap eden Bahçeli, "Türk milleti Dumlupınar’da son sözünü söylemiş, Anadolu’yu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil ettirmiştir. Dumlupınar milletimizin kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu, iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına gömdüğünün ispatıdır. Dumlupınar, Türk milletinin kendi topraklarında asla yenilemeyeceğinin tüm dünyaya ilanıdır.''

  ''ZAFERİMİZİ ÇEKEMEYENLER ÖNÜMÜZDE DURAMAYACAKLARDIR''

  ''Dumlupınar deyince gözleri hasretle yaşarmayan, göğüsleri gururla kabarmayan, yürekleri coşkuyla çarpmayan kim varsa her zaman kaybetmeye mahkum olacaktır. Zaferimizi çekemeyenler önümüzde duramayacaktır. Yeni İstiklal Savaşı icat edip, yel değirmenlerine savaş açanlar, tarihi yürüyüşümüzü bozamayacaklardır. Zira teminat Dumlupınar’dır ve güç buradan parlayan ve Anadolu’yu aydınlatan milli asalettir. MHP, Dumulpınar’ın göstermiş olduğu vefayı asla unutmayacaktır. Sizler, karanlık kampanyalara aldanmayarak, MHP’ye ’evet’ dediniz. Sizler, zalimlere boğun eğmeyerek MHP’ye ’evet’ dediniz. Sizler istismarlara, yalanlara, karalamalara, senaryolara aldırış etmeden MHP’ye ’evet’ dediniz. Biliniz ki desteğiniz boşa çıkmayacaktır. Biliniz ki kurtuluşunuzun sıcaklığını tekrarlamanız fiyaskoya dönmeyecektir.''

  ''DUMLUPINAR'IN SORUNLARINDAN KURTULMASI BOYNUMUZUN BORCUDUR''

  ''MHP, Dumlupınar’ı aziz şehitlerimizin emaneti olarak görmektedir. 92 yıl önce zafer yaşatan Dumlupınar’ın yeni zaferlere ulaşması, sorunlarından kurtulması, prangalarını söküp atması boynumuzun borcudur. Burada yaşayan her kardeşimizi bağrımıza basacağız, herkesi bir ve aynı göreceğiz. Belediyemizin kapılarını Dumlupınarlı kardeşlerimize gülümseyen yüz, dostane tavır ve sıcacık bir tutumla açık tutacağız. Hizmette, çalışmada ve fedakarlıkta sınır tanımayacağız ve Dumlupınar’ı layık olduğu gelişmişlik seviyesine mutlaka çıkaracağız" diye konuştu.

  ''HEPİNİZE MÜTEŞEKKİRİM''

  Dumlupınar’da olmaktan kıvanç duyduğunu belirten Devlet Bahçeli, "Kahraman ve fedakar insanların diyarı olan Dumlupınar’da bulunmaktan son derece bahtiyarım. Kurtuluş yıllarında verdiğiniz mücadele ile Türkiye’ye örnek oldunuz. Türk devletinin tarihine damga vurdunuz. 30 Mart’ta da yeni bir sayfa açarak, Türkiye’ye sahip çıktınız, MHP’ye destek verdiniz. Bu itibarla hepinize müteşekkirim. Çok şükür Dumlupınar, 30 Mart mahalli idareler seçimlerinde artık yeter diyerek, doğrunun ve milli şuurun yanında durmuş, tercihini bu yönde kullanmıştır. MHP, Dumlupınar Belediyesi’ni sizlerin oylarıyla kazanmıştır. Dumlupınarlı kardeşlerime en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Tüm dava arkadaşlarıma takdirlerimi iletiyorum. Dumlupınar Belediye Başkanlığı görevine seçilen değerli dava arkadaşımız Niyazi Tezcan Beyi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Dumlupınar, Türk milletinin bağımsız iradesinin tecelli ettiği bir yerdir. İşgal güçleri burada hezimete uğratılmıştır. Esaretimizi bekleyen, bölünüp parçalanmamızı projelendiren gafiller, Dumlupınar’da hak ettiği dersi almıştır. Burası, kurtuluş mücadelemizin zirveleştiği, gönüllerde birleştiği, gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuştur. İstiklalimize göz diken hain emeller burada unutamayacakları ağır bir yenilgi almıştır" ifadelerini kullandı. Bahçeli, Dumlupınar Şehitliği’ni de ziyaret ederek, dua etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir