Petrol
107.75
-1.24%
Euro
17.6813
-0.82%
Dolar
16.719
-0.98%
Altın
986.11
-0.60%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
353.191
-2.89%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Bahçeli: Mustafa Kemal de darbeci yaftası yiyebilir

  Bahçeli: Mustafa Kemal de darbeci yaftası yiyebilir

  Bahçeli: Böyle giderse Mustafa Kemal de darbeci yaftası yiyebilir
  • 03.02.2012 - 17:15

  Bahçeli: Mustafa Kemal de darbeci yaftası yiyebilir #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Andımız" ve Gençliğe Hitabe'nin kaldırılmasını tartışmaya açarak, "Bunlar ayet mi?" demişti.. MHP lideri Devlet Bahçeli bugün zehir zemberek bir açıklama yaptı. "AKP'nin, Gençliğe Hitabe'den rahatsızlık duyduğu, Andımıza el uzatmayı planladığı, İstiklal Marşı'ndan gocunduğu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü hedefine alarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu öğelerini dinamitlemek için adice faaliyet yürüttüğü belirgin hale gelmiştir." diyen Bahçeli, "Mustafa Kemal'in de darbeci yaftası yiyerek verdiği milli mücadele sorguya çekilebilecektir." dedi.

  İşte Bahçeli'nin yazılı yaptığı o açıklama..

  AKP hükümeti, freni patlamış, pusulası çatlamış ve dümeni kırılmış bir görüntüyle, geri dönüşü çok zor olacak karanlık ve kayalık mecralara doğru hızla savrulmaktadır.

  AKP KABALIĞI

  TBMM Genel Kurulunda, İçtüzük konusu etrafında yaşanan gerilimler AKP kabalığı ve saygısızlığının aldığı mesafeyi göstermesi bakımından da ibretlik olmuştur.

  Bununla birlikte Başbakan Erdoğan, iftiralarına ve çirkin ithamlarına kaldığı yerden, mola verdiği aşamadan ve bıraktığı noktadan öfke nöbetlerine kapılarak devam etmektedir.

  Anlaşıldığı kadarıyla, Türkiye'nin yoğun tartışmaların içine çekilmesinin, geçmişe kıvrılarak hesaplaşmaya düşmesinin gerisinde, küresel projelerin ilerletilme maksadı bulunmaktadır.

  BOB EŞ BAŞKANI

  Bu kapsamda yeni sömürgeciliğin ve vahşi emperyalizmin perdelenmesi, ileri demokrasi peçesiyle kapatılması için BOP Eşbaşkanı'na büyük bir görev ve sorumluluk düşmüştür.

  Dünün olaylarıyla yarını örtmeye çalışan ve dikkatleri dağıtmaya çabalayan hükümetin; içine girmediği kepazelik, eğmediği ve bükmediği milli konu neredeyse kalmamıştır.

  Bütün gelişmeler göstermiştir ki, Hürriyet ve İtilaf'ın bugünkü temsilcisi, yabancı muhiplerin korunağı, acziyetin, teslimiyetin ve namertliğin elebaşısı Adalet ve Kalkınma Partisi'dir.

  Bu itibarla, Milliyetçi Hareket Partisi'nin, Başbakan'ın ve arkadaşlarının hakaret ve tarizlerinin boy hedefi haline gelmesinde şaşılacak bir durum yoktur.

  CUMHURİYET'İN ALTI OYULUYOR

  Cumhuriyet'in altını oymakla ve damarlarını tıkamakla uğraşan, milletimize mal olmuş değerleri yıkmakla meşgul olan AKP'nin; uydurma, mesnetsiz ve ahlaksız yollara tenezzül etmesi bozuk fıtratının ve çürük fikriyatının bir sonucudur.

  Partimizin, Diyarbakır'daki kazılardan rahatsız olduğuyla ilgili izansızca ve hayâsızca çamur atmaya çalışanlar, şunu bilmelidir ki, Milliyetçi Hareket Partisi gayri hukuki ve faili meçhul hiçbir eylemin gizli kapaklı kalmasına rıza ve onay vermeyecektir.

  Bilakis şaibelere terk edilmiş her meselenin aydınlatılmasını ve tüm yönleriyle ortaya çıkarılmasını istemektedir.

  Ancak, toprağın altından çıkanların ne olduğuyla ilgili kesin ve hukuki hüküm verilmeden, fırsatı ganimet gören bir kalleşlikle, Türk milletinin kardeşlik duygularına kazma sallayanlara iyi gözle bakılamayacağı da açıktır.

  Başbakan Erdoğan'ın bu gerçekleri fark etmesinde ve adım adım Türkiye'yi ateşin içine götüren sorumsuzluktan ve aymazlıktan sıyrılmasında büyük yararlar olacağı meydandadır.

  İSTİKLAL MARŞI'NDAN GOCUNUYORLAR

  Ayrıca AKP'nin, Gençliğe Hitabe'den rahatsızlık duyduğu, Andımıza el uzatmayı planladığı, İstiklal Marşı'ndan gocunduğu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü hedefine alarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu öğelerini dinamitlemek için adice faaliyet yürüttüğü belirgin hale gelmiştir.

  Bu kapsamda, büyük Türk milleti; AKP'nin cellât, küresel çevrelerin yargıç; PKK'nın, hainlerin, peşmergenin ve nesebi gayri sahihlerin müşahit; yalancıların, gafillerin ve canilerin şahit olduğu "Tarihi Şark Meselesi Mahkemesi'nde ölümle yargılanmaktadır.

  Gelişmelerin ve ortaya çıkan hadiselerin seyri bu vahim durumu doğrulamış ve daha da yüzeye çıkarmıştır.

  MUSTAFA KEMAL DE DARBECİ YAFTASI YİYECEK

  Eğer süreç böyle giderse, önümüzdeki dönemlerde başkent Ankara'nın durumu tartışmaya açılabilecek ve Mustafa Kemal'in de darbeci yaftası yiyerek verdiği milli mücadele sorguya çekilebilecektir.

  Zira var olan ölçü ve ayarlar tümüyle bozulmuş, Haçlı emellerinin cellâtlığına soyunan AKP'nin nerede duracağı ve daha neleri gasp edeceği belirsiz hale gelmiştir.

  Ne var ki, AKP fitnesi ne yaparsa yapsın, ayıran ve düşmanlık tohumları saçan niyeti amacına ulaşamayacak ve aradığı imkânı asla bulamayacaktır.

  Ruhu yabancı başkentlerde, bedeni burada olan köksüz, köhnemiş ve küflenmiş iktidar sözcüleri ve sahipleri, ne yaparlarsa yapsınlar 29 Ekim 1923 kararlılığını ve inancını alt edemeyeceklerdir.

  Unutulmasın ki, Milliyetçi Hareket Partisi'nin varlık gayesi de buna yöneliktir.

  Bahçeli: Mustafa Kemal de darbeci yaftası yiyebilir #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir