Euro
9.9253
-1.11%
Dolar
8.3528
-1.01%
Altın
488.01
-0.86%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
333.081
-4.16%
34ºC
İstanbul
Güneşli 34 C

  Bahçeli'den AİHM'nin Öcalan kararına ilk yorum geldi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AİHM'in Abdullah Öcalan kararına ilişkin, "Konu çok nazik bir konudur, incelenmesi gerekir." dedi.
  • 19.03.2014 - 14:26
  Bahçeli'den AİHM'nin Öcalan kararına ilk yorum geldi

  Bahçeli den AİHM nin Öcalan kararına ilk yorum geldi #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AİHM'in Abdullah Öcalan kararına ilişkin, "Konu çok nazik bir konudur, incelenmesi gerekir. İktidarın bu konuda çok hassas durmasında fayda var, çünkü sonuçları Türkiye için çok felakete gider" dedi.

  "KONUYU İNCELEMİŞ DEĞİLİZ"

  Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Ordu'dan Giresun'a hareketinden önce, konakladığı otelde gazetecilerin "AİHM'nin Abdullah Öcalan hakkında verdiği karara ilişkin" sorularını yanıtladı. Konuyu henüz incelemediklerini ifade eden Bahçeli, "Konuyu incelemiş değiliz, basında yer aldığı şekliyle bilgi sahibiyiz. Konu çok nazik bir konudur, incelenmesi gerekir. İktidarın bu konuda çok hassas durmasında fayda var, çünkü sonuçları Türkiye için çok felakete gider. Türkiye'nin bu günde bunu kaldıracak hali yoktur" diye konuştu.

  "YAKINEN TAKİP ETMEK LAZIM"

  Bahçeli, "Karar, İmralı'da ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'a ev hapsi yolunu açar mı" yönündeki soru üzerine, "Zannediyorum Oslo, Kandil arasındaki müzakere sürecinin aşama aşama hayata geçirilmesidir. Bu onlardan bir tanesidir. Zaten geçmişten beri de ifade edilen bir konudur ama bugünkü siyasi iktidar bu konuyu nasıl hayata geçirecek, onu yakınen takip etmek lazım" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir