Petrol
95.58
-0.76%
Euro
18.342
0.35%
Dolar
17.955
0.31%
Altın
1.032
-0.12%
Borsa
2787
0.00%
Bitcoin
415.000
-3.35%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Bahçeli'den ataması yapılmayan öğretmenlere destek

  MHP lideri Bahçeli, ataması yapılamayan öğretmenlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
  • 12.10.2011 - 15:53
  Bahçeli'den ataması yapılmayan öğretmenlere destek

  Bahçeli den ataması yapılmayan öğretmenlere destek #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, başka coğrafyalarda mazlum edebiyatı yapmak yerine, kendi ülkesinde çilelere, zorluklara ve sıkıntılara maruz kalmış öğretmenlere dikkatini çevirmesi gerektiğini, bunun tutarlılık kadar, ahlaken de en açık yükümlülük olacağını söyledi.

  'BÜYÜK BİR YANLIŞ VE SAKAT BİR UYGULAMA'

  Bahçeli, ataması yapılamayan öğretmenlerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Türkiye'de sosyal ve ekonomik sorunların iddia edildiğinin aksine devamlı artış gösterdiğini ileri süren Bahçeli, "Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğin taşıyıcıları olan güzide öğretmenlerimizin önemli bir kısmının, hala görevlerine başlayamamaları, verilen sözlere rağmen atanamamaları büyük bir yanlış ve sakat bir uygulama olarak karşımızdadır. 55 bin yeni öğretmen atamasının bir önceki Milli Eğitim Bakanı tarafından söz verilmesine rağmen, bunun 12 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimleri sonrasında savsaklanması ve çiğnenmesi AKP'nin aldatma ve kandırmayla dolu olan siciline yeni bir ilave olmuştur" iddiasında bulundu.

  Bugün öğretmenlerin okullarıyla ve öğrencileriyle buluşmalarının AKP tarafından engellendiğini ve bu meslek mensuplarının kaderlerine vicdansızca terk edildiğini savunan Bahçeli, "Hem eğitim ve öğretime katkı vermek isteyen, hem de ekonomik ve sosyal güvencelere ulaşmayı isteyen atanamayan öğretmenlerimizin hazin durumu içimizi acıtmakta ve bizleri derinden üzmektedir" dedi.

  'ERDOĞAN BAŞKA COĞRAFYALARDA MAZLUM EDEBİYATI YAPACAĞINA..'

  Bahçeli şunları kaydetti:
  "Bu itibarla, atanamayan öğretmenlerimizin ağırlaşan şartları ve beklentileri bir an önce giderilmeli ve telafi edilmelidir. Mevsimlik ve taşeron öğretmen uygulamasının sonlandırılarak, atama bekleyen öğretmenlerimizin meşru, haklı ve doğal talepleri mutlaka karşılanmalı ve bu kanayan yara artık durdurulmalıdır. AKP hükümetinin daha fazla bu soruna duyarsız kalmayarak, gerekli önlem ve girişimleri başlatması aziz milletimize verdiği sözünün bir gereğidir. Başbakan Erdoğan'ın, başka coğrafyalarda mazlum edebiyatı yapacağına, kendi ülkesinde çilelere, zorluklara ve sıkıntılara maruz kalmış öğretmenlerimize dikkatini çevirmesi tutarlılık olduğu kadar, ahlaken de en açık yükümlülük olacaktır. Bilinmelidir ki, Milliyetçi Hareket Partisi atanamayan öğretmenlerimizin sesi ve temsilcisi olmayı sonuna kadar sürdürecek, bu meselenin halledilmesi için elinden gelen her türlü çabayı gösterecektir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir