Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Bahçeli'den Erdoğan'a askeri müdahale çağrısı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başbakan Erdoğan’a bölgeye askeri müdahale yapması çağrısında bulundu.
  • 14.06.2014 - 08:18

  Bahçeli'den Erdoğan'a askeri müdahale çağrısı #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP “Merkez Yönetim Kurulu ve İl Başkanları” toplantısının ardından yaptığı yazılı açıklamada, IŞİD’i vahşi terör örgütü olarak nitelendirirken, “Barbarlar, Türkmenlerin ismet-i haremine musallat olmuşlardır” dedi. Irak ordusunun dağıldığını anımsatan Bahçeli şunları kaydetti:

  Bahçeli'den Erdoğan'a askeri müdahale çağrısı #2

  ''ŞEYTANİ PROJELERİN HİZMETKARI''

  “Şeytani projelerin hizmetkârı olan bu cinayet örgütünün küresel güçlerin stratejik ve jeopolitik amaçları doğrultusunda maşa olarak kullanıldığı açıktır. IŞİD’i himaye eden güçler, silahlandırıp Türkmenlerin üzerine salan ve kışkırtan unsurlar Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmeyi kafasına koymuş sömürgeci zihniyetten başkası değildir. Amaç Ortadoğu haritasını, sürekli kan kaybeden Irak’ı odak yaparak yeniden çizmek; dağılmış, birbirine girmiş, sınırları husumetle kalınlaştırılmış bir coğrafyanın temelini atmaktır.”

  BM’nin elini taşın altına koymasını ve işgale müdahil olmasını isteyen Bahçeli, Başbakan ve hükümetinin Gazze’de gösterdiği hassasiyetin yarısını, Türkmenlere göstermesi gerektiğini kaydetti.


  ''ASKERİ MÜDAHALE PLANLANMALI''

  Bahçeli, “Hükümet, IŞİD komplosunu önleyemezse, bildik teslimiyetçiliğini bu konuda da tekrarlarsa felaket kapımızdadır. Hükümet hemen askeri müdahale seçeneği öncelikli olmak üzere, tüm tedbirleri hızla, sırasıyla ve etap etap planlamalı, arkasından da çekinmeden, korkmadan icra etmelidir. Türk milleti hükümetini yalnız ve desteksiz bırakmayacaktır. Unutulmasın ki, bugün Musul’a göz koyanlar, yarın Türk vatanının herhangi bir noktasında hak iddia edecek, dahası işgale teşebbüs edebilecektir” dedi.

  ''SONUÇSUZ TOPLANTILARLA OYALAYACAĞINA, HAREKETE GEÇMELİ''

  Başbakan ve hükümetinin önünde tarihi bir sorumluluk, tarihi bir görev bulunduğunu belirten Bahçeli, “Başbakan Erdoğan sonuçsuz toplantılarla oyalanacağına, Ankara’dan Türkmeneli’ne Türk devletinin umudunu götürmeli, canileri imha edecek kudreti hemen şimdi harekete geçirmelidir” dedi.

  Görüş Bildir