Dolar
7.7039
0.0389%
Euro
8.9876
0.1281%
Altın
1852.97
-0.5623%
Borsa
1102.65
0%
G. Altın
458.183
-0.7477%
Bitcoin
79451.57
0.7118%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Bahçeli'den Erdoğan'ın İmralı sözlerine sert çıkış

  Bahçeli, Erdoğan'ın gerekirse İmralı'yla görüşülebilir sözlerini eleştirdi.
  • 27.09.2012 - 11:38
  Bahçeli'den Erdoğan'ın İmralı sözlerine sert çıkış

  Bahçeli den Erdoğan ın İmralı sözlerine sert çıkış #1

  MHP lideri Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın gerekirse İmralı'yla görüşülebilir sözleri üzerine yazılı açıklama yaptı. Bahçeli, yaptığı açıklamada, "İmralı'da müzakereyi meşrulaştıranların bu seviyesizliği,  dünya durdukça nefret ve öfkeyle anılacaktır" dedi.

  BAHÇELİ'NİN YAZILI AÇIKLAMASI

  "Başbakan Erdoğan kanın ve vahşetin sorumlusu olan İmralı canisiyle yeniden görüleşebileceğini, Adalet Bakanı da bebek katilinin sözde çözüm sürecine dâhil edilebileceğini vurgun yemişçesine dile getirmişlerdir. Terörle mücadele eden kahramanları dört duvar arasına hapseden ve hukukun başına çuval geçiren AKP zihniyetinin, İmralı'dan hala medet umması affedilmez bir hezeyandır. Silivri hapishanesinde mücadeleyi mahkûm, İmralı'da müzakereyi meşrulaştıran bu seviyesizlik dünya durdukça nefret ve öfkeyle anılacaktır"

  ERDOĞAN: "İMRALI'YLA YENİDEN GÖRÜŞÜLEBİLİR"

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı, Mehmet Acet'in yönettiği Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınında Star gazetesi yazarı Fehmi Koru, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk ve Yeni Şafak yazarı Salih Tuna'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

  Erdoğan, yayın sırasında, "İmralı ile görüşmeler yine olabilir, farklı kampanyalar yapılıyor işte 'İmralı öldü, öldürüldü' gibi, kardeşi oraya gitti, görüştü, geldi. Şimdi Demirtaş'ın açıklaması buradan kaynaklanıyor. Avukatlarını kendisi de kabul etmiyor, zaman zaman bizimde uygun görmediğimiz dönemler oldu. Dışarıya görüşmeleri onlar zaman zaman manupile ederek taşıdılar." şeklinde konuşmuştu.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  Bahçeli den Erdoğan ın İmralı sözlerine sert çıkış #2

  Bahçeli den Erdoğan ın İmralı sözlerine sert çıkış #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir