Petrol
76.91
1.00%
Euro
19.7307
0.22%
Dolar
18.6502
0.06%
Altın
1.075
0.38%
Borsa
4856
0.00%
Bitcoin
324.809
1.90%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C
  Bahçeli'den Ermeni lobisine salon tepkisi

  Bahçeli'den Ermeni lobisine salon tepkisi

  MHP lideri, "Ermeni zihniyeti bir kere daha karavana atmıştır" dedi.
  • 21.05.2012 - 03:03

  Bahçeli den Ermeni lobisine salon tepkisi #1

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Belçika'da partisine kurultay için salon verilmesini engellediğini iddia ettiği Ermeni lobisine yüklendi. Salonu vermeyen belediyeye açılan davanın kazanıldığını belirten Bahçeli, "Ermeni zihniyeti bir kere daha karavana atmıştır" diye konuştu. Bahçeli, soykırım iddialarına da cevap verdi.

  SALON KRİZİ

  Belçika'nın Liege kentinde düzenlenen Türk kurultayına katılan Devlet Bahçeli, kurultaya günler kala yaşanan salon krizini yorumladı.

  'BİZDEN İNTİKAM ALACAKLARINI HESAP ETMİŞLER'

  Namur belediyesinin salon vermeme kararında etkili olan Ermeni lobisine yüklenen Bahçeli, "Fransa'daki sozlerimizin soykırım fesadını hayli rahatsız ettği anlaşılmaktadır. Fransa'daki kara kampanyayı Belcika'ya da taşıyarak bizden intikam alacaklarını hesap etmişler, ellerindeki imkanlarla önümüze set çekmeye çalışmışlardır" diye konuştu.

  'BİR KERE DAHA KARAVANA ATTILAR'

  Bahçeli, açılan dava sonucu Belçika yargısının salonu kendilerine vermesini de yorumladı.

  MHP lideri, "Ermeni zihniyeti bir kere daha karavana atmıştur, havanda su dövmüştür. Şahsım ve dava arkadaşlarım için hakkımızda sarfedilen sözler dikkatle ve yakından takip edilmiştir" dedi.

  'FAŞİST' SUÇLAMASINA 'AYNAYA BAKIN' CEVABI

  Kendileri hakkında "faşist" suçlamalarında bulunan Ermeni diasporasına da "aynaya bakın" diyerek seslenen Bahçeli, "Irkçının kim olduğunu yüz hatlarını merak ediyorsa aynanın karşısına geçmeli ve baştan ayağa kendisine acele yoldan bakmalıdır" diye konuştu.

  Bahçeli, Türk insanının geçmişinde hesap veremeyeceği hiç bir olayın olmadığını da sözlerine ekledi.


  Görüş Bildir