Euro
15.1629
-0.45%
Dolar
13.6059
-0.32%
Altın
782.8510
-0.67%
Borsa
1988
-0.51%
Bitcoin
500.010
-0.85%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C
  Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na cevap

  Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na cevap

  MHP lideri Devlet Bahçeli Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt verdi.
  • 15.08.2012 - 13:28

  Bahçeli den Kılıçdaroğlu na cevap #1

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda sarf ettiği sözlere çok sert cevap verdi. Bahçeli "Kılıçdaroğlu'nun konuşması siyasi nezaket açısından büyük talihsizlik.." dedi. 

  KILIÇDAROĞLU SIĞ VE PİŞKİN

  MHP Lideri Bahçeli "İbret verici siyasi curcuna ve patavatsızlıkla partimizin durduğu yeri, aldığı pozisyonu ve izlediği politikaları hakarete varan ölçülerde eleştirmek bir defa Sayın Kılıçdaroğlu'nun sığ, sığıntı ve sakil zihniyetinin pişkinliğinden başka bir manaya gelmemiştir." dedi.

  İşte Bahçeli'nin açıklamaları

  TALİHSİZ AÇIKLAMA

  "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun partimizi hedef alan dünkü Meclis grup konuşması siyasi nezaket ve üslup açısından talihsiz ve tezyif edici ifadelerle doludur.

  BOYUNDAN BÜYÜK LAFLAR ETTİ

  Milliyetçi Hareket Partisi'nin tercih ettiği milli ve mantıki politikaları iktidar yanaşmalığı olarak değersizleştirmeye çalışan Sayın Kılıçdaroğlu, boyundan ve birikiminden büyük sözlerin altına imza atarak bir kez daha çuvallamıştır.

  BÖLÜCÜLÜĞÜN STEPNESİ

  Bu iftirayı partimize pervasızca yönelten anamuhalefet lideri, anlaşıldığı kadarıyla bölücülüğün yedeği ve stepnesi olduğunu nedense hatırına getirmemiştir. Yeni diye takdimi yapılan CHP'nin, sözde Kürt sorunu kapsamında AKP'nin çekim alanına kapılarak sarmaş dolaş olması kimin yanaşma veya kimin yalpalama içinde olduğunu esasen herkese göstermiştir. İktidarın ayağına giderek müştereken Türk milleti için tuzaklar kurulmasına heyecan ve iştahla katkı vermek bugüne kadar CHP'yi rahatsız etmemiştir.

  BDP'NİN PEŞİNDE UYDU OLDULAR

  Kaldı ki bölücülüğün kulvarında soluk soluğa koşmak ve PKK önerilerinin elçiliğini görev kabul etmek yeni CHP'yi huzursuz yapmamıştır. BDP'nin peşine takılarak uydu olmak, AKP ardına düşerek kapı kulu haline gelmek CHP'ye gönül ve destek veren herkesi derin hayal kırıklığına uğratmıştır.

  Bilinmelidir ki,

  √ Dersim isyanıyla ilgili AKP'ye alan açan ve fırsat veren yeni CHP'dir.

  √ İmralı canisinin affı için "Diğer partiler anlaşırsa biz varız" diyen yeni CHP'dir.

  √ Türkiye'nin eyaletlere bölünmesi konusunda aceleyle görüş ileri süren yeni CHP'dir.

  √ Türk milleti ifadesini ağzına dahi almayan, Cumhuriyet'in kurucu kahramanlarıyla ve Gazi Mustafa Kemal'le yolunu ayıran yeni CHP'dir.

  √ Okyanus ötesinden vize ve icazet arayışına tevessül eden yeni CHP'dir.

  √ Daha düne kadar terör ve bölücülük kavramlarını gündemine bile almayan yeni CHP'dir.

  √ AKP'nin sıkıştığı her an ve durumda can simidi uzatan yeni CHP'dir.

  √ PKK'nın mesajlarını Meclis'e taşımaya küstahça niyetlenen yeni CHP'dir.

  √ Türkiye'yi yabancı ülkelere her fırsatta şikâyet ve ihbarda bulunarak samimiyet ve millilik konusunda sıfıra düşen yeni CHP'dir.

  √ Beyanlarında geceyle gündüz gibi olan, bir dediği diğerini tutmayan ve tutarsızlık bataklığına saplanıp kalan şüphesiz yeni CHP'dir.

  YENİ CHP'YE ELEŞTİRİ

  Yeni CHP tarafını ve tercihini yapmış; AKP-BDP ve PKK'ya kapılanmıştır. Bu itibarla, yıkım ortaklığına gönüllü bir şekilde müracaat eden anamuhalefet partisi genel başkanının, partimize çamur atacağına kirlenen sicilini aklamaya çalışması ahlaken ve siyaseten daha makul bir yol olacaktır.

  Bilhassa PKK tarafından kaçırılan Tunceli Milletvekili Sayın Hüseyin Aygün'ün serbest kaldıktan sonra dile getirdiği sorunlu ifadeler, CHP'ye bundan böyle nasıl bir ruh ve düşüncenin hâkim olacağını kanıtlaması bakımından son derece dikkat ve ilgi çekmiştir.

  MHP, PKK YARDAKÇISI OLMAKTANSA..

  Nitekim PKK, CHP'ye yeni görev ve ödev vermiş, beklentilerini sıralamış ve bu zamana kadarki uygulamalarından dolayı da memnuniyetini duyurmuştur.

  Bölücülüğü Türkiye'nin başına bela yapan, bölücü emelleri geçmişte parlamento zeminine düşüncesizce taşıyan bu siyaset geleneğinin Türkiye'nin dağılması konusunda AKP'yle vahşi bir rekabete gireceği şimdiden anlaşılmıştır.

  Milliyetçi Hareket Partisi PKK yancısı ve yardakçısı olmaktansa, terörle mücadelede iktidarın alacağı milli kararlara destek vermeye ne pahasına olursa olsun devam edecektir.


  Görüş Bildir