Dolar
6.8664
0.0772%
Euro
7.765
0.2038%
Altın
1800.03
-0.1885%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
397.467
-0.1203%
Bitcoin
63463.88
-0.3438%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Bahçeli'den sert saldırı açıklaması - izle

  Bahçeli'den sert saldırı açıklaması - izle

  MHP Lideri, Esenyurt seçim bürosuna düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı.
  • 27.01.2014 - 14:02
  Bahçeli'den sert saldırı açıklaması - izle

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, haberlerinde "karşıt gruplar" ifadesine yer veren medya organlarını topa tuttu.

  Bahçeli'den sert saldırı açıklaması - izle

  'BU TÜR OLAYLAR HER ZAMAN OLABİLİYOR'

  Bahçeli, "Sabahleyin bu konuyla ilgili genel başkan olarak yazılı bir açıklamada bulundum. Sayın İçleri Bakanımız aradılar. İçişleri Bakanı emniyet güçleri olarak ne gibi çalışma yaptıklarına dair samimi, açık, dürüstçe bir bilgi verdi. Kısa bir süre içinde faillerin açıklanması yolunda bir açıklama yapacaktır. Bu konuya müdahil olmamız doğru değil. Bunu emniyet üzerindeki tartışmalara bağlamak doğru değildir. Bu tür olaylar her zaman olabiliyorlar.'

  Bahçeli'den sert saldırı açıklaması - izle #1

  BASIN EN DOĞRU HABERİ VERMEK ZORUNDADIR

   “Bu tür olaylar her zaman olabiliyor. Siyasi yönden oluyor, faaliyetler sırasında oluyor, başka amaçlara yönelik olabiliyor. Basın, ahlaki yönden en doğru haberi vermek zorundadır. Eğer basın halkı aldatacak bir açıklamada bulunuyorsa Türkiye’nin baş belası medya demektir. Dün akşamdan bu yana bazı medya mensupları ‘karşıt görüşlü grupların çatışması’ olarak ifade ediyor. Adi bir suç olayı olarak görmeye çalışıyorlar. Bu karşıt gruplar kimlerdir. Türkiye’de üniversitede olay olur karşıt gruplar, sokakta olay olur karşıt gruplar. '''

  ''BU KARŞIT GRUPLAR KİMDİR''

  'Peki bu karşıt gruplar kimdir. MHP’ye yöneltilmiş saldırılara karşıt gruplar olarak başlıyorsanız demek ki karşıtlarda biri de MHP demektir. Öbür karşıt kimdir. Bu sorunun cevabını bulur kamuoyuna aktarırsanız medya olarak milletçe saygınlığınız devam eder. Bana şimdi sorarsanız karşı grup kimlerdi. Esenyurt’ta MHP ülkücü harekettir. Diğeri medyadır, PKK’dır ve PKK ile işbirliği yapanlardır. Karşıt gruplar cümlesini her zaman kullanarak olayı basite indirmek, MHP’yi bir başkalarının seviyesine düşürmek alçaklığından medya kurtulmalıdır. Bundan sonra MHP’nin karşıtı PKK’dır ve medyadır” şeklinde konuştu.

  ''BASIN DUYURUSU YAPMAK İSTEYEBİLİR''

  Bahçeli hükümet tarafından kendilerine bir bilgilendirme yapılıp yapılmadığının sorulması üzerine, “Sayın İçişleri bakanımız 11.00 civarında telefonla aramışlardır. İçişleri Bakanlığı emniyet güçleri olarak ne gibi bir çalışma yaptıklarını, nelere ulaştıkları hakkında samimi, açık, dürüstçe bilgi vermiştir. Zannediyorum kısa bir süre içerisinde içişleri bakanı faillerin açıklanması yolunda bir basın duyurusu yapmak isteyebilir. Onların bu çalışmalarına bizim müdahil olmamız doğru değildir. Kısa süre içinde bu failleri yakalanması içinde yargıya çıkarılmasında yanayız” diye konuştu. Bahçeli saldırı sonrası Meclis Başkanı Cemil Çiçek, bazı CHP milletvekileri ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın arayarak baş sağlığı dileklerini ilettiklerini söyledi.

  ''MELİH GÖKÇEK BENİM MUHATTABIM DEĞİLDİR''

  Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “Seçimlere 15 gün kala bazı suikastler yaşanabilir” şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine şunları söyledi: “Melih Gökçek benim muhatabım değildir. Hangi suikasti kim nasıl yapacaksa görmek isteriz. Türkiye’deki asayiş meselesinde sorumlu AKP’dir. Melih beyin bu manada bilgisi varsa bugünkü iktidarın çok yakın mensubudur, iktidarın her kanadı ile direkt teması olan bir kişidir, böyle suikast bilgisine sahipse artık savcı hakimler devrede olmadığına göre, başbakan ‘gel bakalım bana bilgi ver savcıyı hareket geçireyim’ demesi lazım”

     Görüş Bildir