Euro
15.2812
0.91%
Dolar
13.4645
0.66%
Altın
793.9290
0.50%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
528.450
-8.53%
2ºC
İstanbul
Yoğun kar 2 C
  Bakan Akdağ: Açlık grevleri kontrol altında

  Bakan Akdağ: Açlık grevleri kontrol altında

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Habertürk TV'de Zafer Arapkirli'nin sorularını yanıtladı
  • 06.11.2012 - 01:35

  Bakan Akdağ: Açlık grevleri kontrol altında #1

  Zafer Arapkirli'nin hazırlayıp sunduğu Açık ve Net programının ilk konuğu Sağlık Bakanı Dr. Recep Akdağ oldu. Bakan Akdağ gündeme ilişkin sağlık konusunda soruları yanıtladı.

  DOKTORLAR HER GÜN KONTROL YAPIYOR

  İşte Akdağ'ın konuşmasından satır başlıkları:

  Burada bizim için en önemli husus şu ya da bu sebeple kendi başına ya da birilerin baskısıyla karar vermiş kişilerinin sağlığının gücümüz yettiğince korumak. Adalet Bakanlığı ile eşgüdümlü olarak bu eylemler için tutuklu ve hükümlüler için çok ciddi bir takip içerisindeyiz. Adalet Bakanımızla bir araya gelerek konuyu geliştirdik. Doktorlarımız bu cezaevini yanındaki sağlık ekibiyle birlikte her gün ziyaret ediyorlar.

  Aile ve toplum sağlığı hekimleri ve konsültan hekim ihtiyacı varsa birlikte çalışıyorlar. Muayeneyi kabul eden kişileri her gün mutlaka muayene ediyorlar, kabul etmeyenleri ikna etmeye çalışıyorlar. Muayene kabul edilmese bile gözlemsel anlamda onları takip ediyorlar. Temennim bir an önce eylemlerin son bulması. Örgütlü ilişkili biçimde hükümlü ve tutuklu insanlar üzerinden baskıyı herkes biliyor.

  "YARIN SABAH NE OLUR BİLEMEYİZ"

  Şu saatte kritik durumu yok desek de yarın sabah herhangi birisi kritik duruma gelebilir. 2 hastanın durumlarına müdahale edecek gelişme olmuştu, onlar da toparladı. Uzun müddet aç kalınınca vücuttaki vitaminler, tuzlar ve sıvı dengesinde bozulmalar olabiliyor.

  "ZORLA TEDAVİ EDEMEYİZ"

  Burada kişisel bir hak olarak kimseyi zorla tedavi edemiyorsunuz. Mümkün olarak şefkatle ve psikologlardan destek alarak mahkum ve tutuklulularla arkadaşlarımız yakından alakadar oluyorlar. İlgilenmeye devam edeceğiz.


  Görüş Bildir