Petrol
96.23
1.38%
Euro
18.2918
0.28%
Dolar
17.9489
0.20%
Altın
1.031
0.87%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
431.079
3.40%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Bakan Bağış'tan Türkiye'deki Fransız firmalara uyarı

  AB Bakanı Bağış: Fransa'nın Ermeni tasarısı Fransız firmaların sorunudur!
  • 18.12.2011 - 17:23
  Bakan Bağış'tan Türkiye'deki Fransız firmalara uyarı

  Bakan Bağış tan Türkiye deki Fransız firmalara uyarı #1

  Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Fransız parlamentosunun gündemine aldığı sözde Ermeni soykırımı tasarısından en çok Türkiye'de faaliyet gösteren Fransız firmalarının zarar göreceğini söyledi. Bağış, "Tasarı akıllara zarar bir tasarı. Bu tasarı Türkiye üzerinden bu coğrafyada iş yapmaya çalışan Fransız iş dünyasının sorunudur." dedi.

  AK Parti Küçükçekmece 4. Olağan Kongresi Halkalı Spor Kompleksinde gerçekleştirildi. Kongreye İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Ömer Çelik, İBB Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

  'ERMENİ TASARISI AKILLARA ZARARDIR'

  Kongrede konuşan AB Bakanı Egemen Bağış sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan tasarıyı gündemine almaya hazırlanan Fransa'ya tepki gösterdi. Türkiye'nin AB sürecini engelemeye çalışan çarpık bir zihniyetin var olduğunu dile getiren Bağış, "Müzakere sürecinde engel çıkartmayı maharet zanneden bir takım çevreler var. Bunun bir örneğini de şimdi Fransa'da görüyoruz. Fransa'da 22 Aralık'ta gündeme alınacak Ermeni tasarısı akıllara zarardır. Fransa'da sözde Ermeni soykırımını yok saymayı suç sayan bir tasarı var. Çok açık ve net söylüyorum bu tasarı Türkiye'den çok Türkiye'de iş yapan Fransız firmaların sorunudur. Bu tasarı Türkiye üzerinden bu coğrafyada iş yapmaya çalışan Fransız iş dünyasının sorunudur." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir