Petrol
91.74
-0.07%
Euro
18.5219
-0.13%
Dolar
18.574
0.02%
Altın
1.027
-0.30%
Borsa
3458
-1.91%
Bitcoin
377.844
2.82%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Bakan Çağlayan: THY'ye hakkımı helal etmiyorum

  Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, THY'ye hakkını helal etmediğini söyledi.
  • 24.05.2013 - 05:03
  Bakan Çağlayan: THY'ye hakkımı helal etmiyorum

  Bakan Çağlayan: THY ye hakkımı helal etmiyorum #1

  Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) 13. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Töreni'ne geç kalan Bakan Çağlayan, 'Türk Hava Yolları'na (THY) hakkımı helal etmiyorum. Tedavimi yarıda kesip geldim ama uçak maalesef zamanında kalkamadı" dedi.  

  MÜSİAD'ın Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Töreni'ne Ankara'dan THY uçağı ile gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, oldukça sinirlendiğini belirterek, THY'deki rötarlar yüzünden bütün programlara gecikmeli gittiklerini ifade etti.

  “TEDAVİMİ YARIDA KESTİM”

  Yaptığı konuşmada geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Ankara'da gördüğü fizik tedavisini yarıda kesip havalimanına gittiğini açıklayan Bakan Çağlayan, "11 sene önce büyük bir kalp krizi geçirmiştim. İçki ve sigara içmem. Sporu düzenli yaparım ama benim randevulara zamanında gitme gibi bir hastalığım var. O hastalığım neticesinde saat 5'te yaptırmakta olduğum fizik tedavisini yarıda kestim. Havalimanına geldim ve müjdeyi aldım. Dediler ki ‘THY uçağı geç gidecek.’ Alışık olduğum bir durum. Benim için çok tuhaf gelmedi. Sonra bir anons yaptılar, 40 dakika sonra uçağa alacağız diye. İsterseniz hiç kaldırmayın dedim. Sonuçta bizi İstanbul'a getirdiler." dedi.

  “HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

  İstanbul'a geldiklerinde yaşadıkları sorunun bitmediğini ifade eden Bakan Çağlayan, "Bu sefer zannettiler ki ben İstanbul'a hiç gelmemişim. Bir kaç tur attırdılar bize. Dedim ki ilave ücret vermem. Evet gecikmemin sebebi THY’dir. Hakkımı helal etmiyorum. Çünkü ben gittiğim her yerde THY’yi dünyanın her yerinde güzel bir şekilde tanıtmaya çalışıyorum. Başbakan ve biz 25 bakan gittiğimiz her yerde tanıtıyoruz ve iftihar ediyoruz. Ama şimdi benim buraya geç getirdiği için sinir katsayımı için ve kolesterolümü yükselttiği için geçmiş hiçbir hakkımı helal etmiyorum. Buradan söylüyorum ve sizlerden özür diliyorum. Çünkü böyle bir haddim yok. Ucu ucuna yetişmeye çalışıyoruz. Dün de aynı şeyi yaşadık. Böyle bir şeye sebebi gerekçesi ne olursa olsun kimsenin buna hakkı yok ve ilk defa da bu kadar sinirli konuşuyorum." şeklinde konuştu.

   


  Görüş Bildir