Euro
10.3005
-0.08%
Dolar
8.7659
0.05%
Altın
493.54
0.54%
Borsa
1.401
0%
Bitcoin
388.500
1.91%
13ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 13 C

  Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye net mesaj

  Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Eğer AB sözünde durmazsa, biz de Geri Kabul Anlaşması dahil diğer anlaşmaları iptal ederiz." dedi.
  • AA
  • 18.04.2016 - 20:17
  Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye net mesaj

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meclis Genel Kurulu'nda kendisi hakkında verilen gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmayacağına ilişkin görüşmelerde eleştirileri yanıtladı.

  DAEŞ, PKK, PYD, YPG HEPSİ TERÖR ÖRGÜTÜ

  DAEŞ ile PKK arasında fark görmediklerini, DAEŞ, PKK, PYD, YPG, hepsinin terör örgütü olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, bunlarla mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti.

  Bakan Çavuşoğlu ndan AB ye net mesaj #1

  Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de DAEŞ ile mücadele konusunda en fazla desteği veren, eğit-donat konusuyla DAEŞ'e karşı mücadele eden unsurlara katkı sağlayan ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, 41 bin kişiye ülkeye giriş yasağı koyduklarını, 3 bin 300 kişiyi yakalayarak ülkelerine teslim ettiklerini, Belçika'daki terör saldırısını gerçekleştiren bir teröristin de buna dahil olduğunu vurguladı.

  "EĞER AB SÖZÜNDE DURMAZSA.."

  Bakan Çavuşoğlu, AB ile yaptıkları anlaşmaya ilişkin ise şunları kaydetti:

  "Biz insani trajedilere son vermek istiyoruz, insanlarımızın vizesiz seyahat etmesini, gümrük birliğinin güncellenmesini, fasılların açılmasını istiyoruz. Eğer AB sözünde durmazsa, biz de Geri Kabul Anlaşması dahil diğer anlaşmaları iptal ederiz. Zaten anlaşmaların içeriğinde de bu var. Dolayısıyla AB'nin sözünde durması lazım. Bizim dış politikamızın en önemli önceliklerinden biri insani yardımdır. Bu insani yardımı da sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir