Petrol
109.06
-3.01%
Euro
17.5003
0.65%
Dolar
16.6896
0.31%
Altın
969.54
-0.36%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
319.846
-5.46%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Bakan Çavuşoğlu'ndan HDP açıklaması

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Teröre destek verirseniz yargı sizden hesap sorar." dedi.
  • 04.11.2016 - 17:34
  Bakan Çavuşoğlu'ndan HDP açıklaması

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, HDP'ye karşı düzenlenen operasyonlar ve tutuklamalara ilişkin gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

  KİMSE KANUNDA ÜSTÜN DEĞİL

  Herkesin hukuk kurallarına uyması gerektiğini hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, "Kimse kanundan üstün değil. Diğer partilerin genel başkanları gidiyorsa onlarda gidecek." dedi.

  TERÖRE DESTEK VERİRSENİZ YARGI SİZDEN HESAP SORAR

  Bakan Çavuşoğlu, şunları söyledi;

  "PKK'ya destek verenler yine PKK ile aralarına mesafe koymadı. Bu milletvekillerinden bazıları PKK'ya silah taşırken yakalandı. Teröre destek verirseniz yargı sizden hesap sorar. Yargı sizden hukuk çerçevesinde hesap sorar. Bugüne kadar AB ve bazı ülkeler bize demokrasi dersi vermeye çalışıyor. Çözüm sürecini ne zaman geri getireceksiniz diye soruyorlar. PKK'ya silah bırak açıklamasını hiç duymadım.

  "AB ÜLKELERİNİN ÇOĞU PKK'YA DESTEK VERİYOR"

  Düğünlerde zorla PKK'ya para toplarlar. İşadamlarından zorla para topluyorlar. Bizim istediğimiz teröristleri bize hiçbir zaman vermediler. Terör örgütünün paçavralarıyla, teröristbaşının fotoğraflarıyla propaganda yapıyorlar. AB ülkelerinin çoğu PKK'ya destek veriyor. O sebeple bize hukukun üstünlüğü gibi ders vermesini kabul etmiyoruz. Burada hukukun üstünlüğüne riyat edeceksek herkes yargının önünde ifade verecek, karara saygı duyacak. Mahkemeleri tanımıyorum, kimse ifade almaya götüremez dersen, ifadeni alırlar seninle ilgili karar verirler. Bu noktaya bunlar getirdiler. Keşke gitselerdi.

  DEVLET BUNA SESSİZ Mİ KALACAK

  Milletin hizmetine sunulan iş makinaları PKK'nın elinde bomba yerleştirmek için, çukur kazmak için kullanılıyor. Devlet buna sessiz mi kalacak? Devletin kurumlarının görevi kamu düzenini sağlamaktır. Bizim de devlet olarak yapmaya çalıştığımız bu. İnşallah bundan ders alırlar. Bundan sonra Türk devletini, Türk kanunlarını, Türk mahkemelerini tanımaları gerektiğini öğrenirler."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir