Euro
9.6737
0.7%
Dolar
8.0697
0.78%
Altın
461.77
1.65%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
497.603
-1.42%
12ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 12 C

  Bakan Çelik'ten memura rotasyon açıklaması

  "Amacımız memurlarımızı mağdur etmek değil"
  • 13.04.2013 - 13:35
  Bakan Çelik'ten memura rotasyon açıklaması

  Bakan Çelik ten memura rotasyon açıklaması #1

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, son günlerde kamuoyunun gündemini meşgul eden memura rotasyon uygulamasıyla ilgili olarak böyle bir kararın henüz alınmadığını amaçlarının memuru mağdur etmek olmadığını söyledi.

  Bahçeşehir Üniversitesi'nce düzenlenen Siyaset Okulu 14. Hafta programına katılan Çelik, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  "AMACIMIZ MAĞDUR ETMEK DEĞİL"

  Gazetecilerin, "Devlet memurlarının görev yerlerinde rotasyona gidilerek değiştirilip değiştirilmeyeceği ve bazı bölgelere gidecek memurlar için teşvik uygulanıp uygulanmayacağına" yönelik sorusu üzerine Bakan Çelik, "Böyle bir karar henüz alınmadı. Memur konfederasyonları ile görüştük. Toplantılar yapıyoruz. Amacımız memurlarımızı mağdur etmek değildir. Amacımız hep birlikte tüm Türkiye'de nasıl verimli kamu hizmeti veririz onu bulmak. Konfederasyonlar ile yaptığımız toplantıda bazıları 'kimi bölgelere teşvik olabilir' dedi. Bu toplantıları sürdüreceğiz. Bakanlar Kurulu'nda da konuşacağız bu konuyu. Yanlış bir karar çıkmaz yani. Yanlış bir kararın peşinde hükümette koşmaz, bakan da koşmaz. Ülkenin hayrına olacak şeylerin peşindeyiz" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir