Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
143.243
6.70%
13ºC
İstanbul
Puslu güneşli 13 C

  Bakan Fatma Şahin gözyaşlarına hakim olamadı

  6 yıldır çocuk sahibi olamayan çiftin konuşmasın Bakan Fatma Şahin'i ağlattı.
  • 21.12.2012 - 13:11
  Bakan Fatma Şahin gözyaşlarına hakim olamadı

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Hayat bir sınav. Kimimiz evlatla, kimimiz evlatsızlıkla sınav oluyoruz. Kimimiz annesizlik ve babasızlıkla sınav oluyoruz, kimimiz annemizle, babamızla sınav oluyoruz. Dolayısıyla aslolan şey bu sınavı geçebilmek ve mutlu olabilmek" dedi.

  GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

  Bakan Şahin, Ankara Hilton Oteli'nde UNICEF ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 'nın ortaklaşa düzenlendiği "Koruyucu Aile Sistemi Bilgilendirme Toplantısı"na katıldı. Toplantıda duygusal bir konuşma yapan Hatice-Yavuz Ataç çifti, 22 yıllık evli olduklarını ve bu sürenin çocuk sahibi olmak için hep tedaviyle geçtiğini anlattı. Çiftin, 6 yıl evlat edinme sırası beklediklerini ve daha sonra Bakan Şahin'in tavsiyeleri üzerine koruyucu aile olduklarını belirtmesi üzerine Şahin gözyaşlarına hakim olamadı. Daha sonra kürsüye gelen Bakan Şahin, konuşmasının ilk iki dakikasında ağlamamak için kendini zor tuttu.

  Bakan Fatma Şahin gözyaşlarına hakim olamadı #1

  "BİZE DÜŞEN ŞEY EMPATİ YAPMAK"

  Sözlerine "Hayat bir sınav. Kimimiz evlatla, kimimiz evlatsızlıkla sınav oluyoruz. Kimimiz annesiz ve babasızlıkla sınav oluyoruz, kimimiz annemizle, babamızla sınav oluyoruz" diyerek başlayan Şahin, "Dolayısıyla aslolan şey bu sınavı geçebilmek ve mutlu olabilmek. Mutlu olabilmenin yolu da alternatifler ve çözüm üretmek. Hele bizim makamlarımızda, böyle duygusal bir alanın, yaşlının, yetimin, yoksulun bakanlığında bu duygusallıkları o kadar çok yaşıyoruz ki, o yüzden bize düşen şey empati yapabilmek, birbirimizi anlayabilmek, çözüm üretebilmek için bütün gücümüzü kullanabilmek işte o yüzden buradayız" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir