Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.805
-0.09%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Bakan Güllüce: 10 Ağustos'u kırılma noktası görüyorum

  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılacağı 10 Ağustos'u bir kırılma noktası, Türkiye'nin gelişmesi ve kalkınmasıyla ilgili önemli bir tarih olarak gördüğünü söyledi.
  • 13.07.2014 - 11:48
  Bakan Güllüce: 10 Ağustos'u kırılma noktası görüyorum

  Bakan Güllüce: 10 Ağustos u kırılma noktası görüyorum #1

  Mühendisler Vakfı'nca, Beyazıt President Hotel'de düzenlenen iftar programına katılan Güllüce, tarihte çok küçük bir hatanın asırlar sonrasına kadar intikal ettiğini vurgulayarak, "Şimdi çok abarttığımı zannetmeyin. Ben 10 Ağustos tarihini kırılma noktası görüyorum, Türkiye'nin gelişmesiyle, kalkınmasıyla ilgili önemli bir tarih olarak görüyorum. 'Bir tek benimle mi olacak kardeşim?' dememek lazım. 'Başbakan alır götürür' dememek lazım. Alınan her puan orayı daha kuvvetli kılacaktır" ifadelerini kullandı. Güllüce, yurt dışı ziyaretlerinden birindeki anısını da şöyle anlattı:

  MEDİNE'Yİ MEKKE'Yİ KORUMUŞ BİR ECDADIN TORUNLARIYIZ

  "Kenya'ya gittiğimizde onlar bizi daha yukarıda görüyorlar. Siz tevazu ederseniz edin, onlar inanılmaz umut içindeler. Bana değil bize karşı umut içindeler. Malezya dostluk grup başkanıydım. Bangladeşli bir senatör geldi, ayrılırken bana, 'Siz bizim fenerimizsiniz, lütfen feneri biraz daha aydınlatın' dedi. Bizim iki katımız nüfusa sahip bir ülke bile bizi fener, yol aydınlatıcı olarak görüyor." Bu toprakların asırlardır dünya lideri yetiştirdiğini, Müslümanların kalesi olduğunu vurgulayan Güllüce, "Burada oturup da Medine'yi, Mekke'yi korumuş bir ecdadın torunlarıyız biz. 'Bugün de biz böyleyiz' demesek de dünya bize bu sıfatı yakıştırıyor. O yüzden bu seçimler inşallah iyi neticeyle sonuçlanacaktır. Bundan eminiz. Bu endişenin konuşması filan değildir. 50'den fazla her rakamın bizi dışarıda daha da kuvvetlendireceğine inandığımı söylemek isterim" diye konuştu. Konuşmaların ardından tören, plaket takdimiyle sona erdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir