Dolar
7.6394
0.0956%
Euro
8.9864
0.0757%
Altın
1907.18
-0.2724%
Borsa
1087.03
0%
G. Altın
469.563
0.0183%
Bitcoin
79808.26
-1.5182%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C

  Bakan Günay, Neşet Ertaş'ı ziyaret etti

  Ertuğrul Günay, Türk Halk Müziği sanatçısı ve söz yazarı Neşet Ertaş'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
  • 17.09.2012 - 18:38
   Bakan Günay, Neşet Ertaş'ı ziyaret etti

   Bakan Günay, Neşet Ertaş ı ziyaret etti #1

  Medical Park İzmir Hastanesi'nde tedavi gören Ertaş'ı ziyaret eden Günay, basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Ertaş ile hastanedeki bütün hastalara acil şifalar dileğinde bulundu.

  Ertaş'ın, Türk halk müziğinin, Anadolu kültürünün yaşayan efsaneleri arasında bulunduğunu ifade eden Günay, ''Neşet Ertaş bir ekoldür. Rahmetli babası Muharrem Ertaş'tan itibaren, orta Anadolu ezgilerini kitleselleştirme, evrenselleştirme serüvenini çok başarıyla sürdüren bir büyük ustadır.

  Benim de yakın dostumdur. Daha önce de defaatle bir araya gelmiştik'' diye konuştu.

  Ertaş'ı moral açısından çok iyi gördüğünü anlatan Günay, şunları kaydetti:
  ''Son derece iyi bakılıyor, ailesi yanında, hastane ekibi kendisiyle çok yakından ilgileniyor.

  Tüm Türkiye'nin ilgisini görmekten son derece mutlu. Herhangi bir siyasi ayrım gözetmeksizin, Türkiye insanı, genciyle yaşlısıyla Neşet Ertaş'ın tekrar sazına kavuşması, sözüne kavuşması için büyük bir heyecanla bekliyor. Ben de doğrusu öyle güzel bir günü yakınlarda görmek isterim. İzmir'de güzel denemeler yapıyoruz. Anadolu Filarmoni Orkestrası'nı kurduk. Bu hafta içinde bir büyük halk müziği sanatçımız senfoni orkestrasıyla konser verecek. Neşet Ertaş'la da öyle bir şey yapmayı çok hayal ederim. İnşallah senfoni orkestrası önünde Neşet Ertaş sazını çalar, söyler ve Türkiye'ye bir kez daha o güzel sesiyle o güzel sazıyla o güzel sözüyle seslenir diye umut ediyorum. Hepimiz onun iyiliği için dua ediyoruz. İnşallah iyi ortamlarda tekrar buluşacağız.''

  Neşet Ertaş'ın taburcu edileceği tarihe ilişkin bir soru üzerine Günay, ''Taburcu edilmesi biraz daha sürecek. Besin açısından takviye ediliyor. Serumla besleniyor. Çok yakından ilgileniyor arkadaşlar. Bu ilgiyi görmekten de ayrıca mutlu oldum'' dedi.
  Bakan Günay, İzmir'de yapılan 9 Eylül törenlerine ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi:

  ''Eski polemikleri kapatalım. Bundan sonra herkes, kendi aklına göre hüküm yürütmek yerine, devletin yayımladığı metinleri dikkatli okursa böyle boş işlerle uğraştırmaz. Komitedeki görevli tüm arkadaşların metin okuma ve yorumlama dikkatsizliğinden hepimiz yorulduk yeteri kadar. İzmir'i de gereksiz yere yeteri kadar yordu bu dikkatsizlik. Umarım bundan sonra program komitelerine bir ders olur.''  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir