Petrol
83.04
0.35%
Euro
17.8256
0.52%
Dolar
18.4714
-0.02%
Altın
967.61
0.48%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
357.939
1.82%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Yılların şeriat geliyor algı çalışması müfredat ile devam ettiriliyor

  Yılların şeriat geliyor algı çalışması müfredat ile devam ettiriliyor

  Ayşe Arman kadı-cadı adlı yalan yanlış propagandaya köşe yazısıyla katkı sağladı. Profesör Hablemitoğlu da işin twitter ayağını üstlendi.
  • 15.09.2017 - 13:34

  Yılların şeriat geliyor algı çalışması müfredat ile devam ettiriliyor #1

  Son günlerde sosyal medyada yeni müfredat ve ders kitaplarından Atatürk'ün çıkarıldığı ve "Erkeğin okumuşu kadı, kadının okumuşu cadı olur." gibi saçma ifadelerin yer aldığına dair paylaşımlar yapılıyor. Bu iddiaların araksında medyada öne çıkan isimler var.

  "KUTUPLAŞTIRMAK İÇİN GÜNDEMDE TUTUYORLAR"

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, konuya ilişkin yapılan açıklamalarına rağmen iddiaların gündemde tutulmaya çalışıldığına dikkat çekti:

  "Bugün söylüyorlar, yarın da, öbür gün de yine söyleyecek. Niye söyleyecek? İstiyorlar ki toplumu kutuplaştırsınlar. İstiyorlar ki toplumun önüne sis perdesi koysunlar.

  "PROGRAMDA YER ALMAYAN KONUYU NASIL ÇIKARALIM"

  Bir gazetede köşe yazarı 'Vardar Ovası'nı Atatürk çok severdi, bunu niye çıkardınız?' diyor. İnsaf. Aç bir oku programı da Vardar Ovası var mı yok mu gör, ondan sonra da yaz. Kimse ile kavga etmek için gelmedik ama derler ya 'Şeytan taşlamaktan tavafa fırsat bulamıyoruz' diye. İnan ki bunların doğru olmayan ibarelerini düzeltmekten bazen kendi işimize yoğunlaşmaktan vazgeçiyoruz."

  "CADI" SÖZÜ KİTAPTA YOK

  Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş da TRT Haber canlı yayında ders kitaplarıyla ilgili yürütülen algı operasyonuyla ilgili açıklamalar yaptı. Durmuş, ilkokul 4. sınıf kitaplarının incelendiğini ve "Erkeğin okumuşu kadı, kadının okumuşu cadı olur." sözüyle ilgili yapılan iddiaların, kitapta olmadığını söyledi.

  "Cadı" sözü kitapta yok -VİDEO

  AYŞE ARMAN'IN YALANI

  Hürriyet yazarı Ayşe Arman, "4. sınıf ders kitabında 'Erkeğin okumuşu kadı, kadının okumuşu cahil olur.' yazıyormuş" diyerek dayanaksız yani skandal bir köşe yazısına imza atmıştı.

  ŞENGÜL HABLEMİTOĞLU BİR DE PROF. OLACAK(!)

  Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu da bunu "Yeni ve çağdaş Türkiye" yorumuyla daha geniş kitlelere pazarladı. Öyle ki kaynak sorulduğunda kitabı göstermedi.

  Yılların şeriat geliyor algı çalışması müfredat ile devam ettiriliyor #2


  Görüş Bildir