Euro
9.6849
-0.13%
Dolar
8.0896
-0.2%
Altın
453.17
-0.38%
Borsa
1.402
1.71%
Bitcoin
521.899
2.17%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Bakan Yıldız ile Boydak'ın Koç tartışması

  Mustafa Boydak, Koç Grubu'na yönelik desteğini eleştiren Enerji Bakanı Taner Yıldız ile ayrı düştü.
  • 28.08.2013 - 11:51
  Bakan Yıldız ile Boydak'ın Koç tartışması

  Bakan Yıldız ile Boydak ın Koç tartışması #1

  Maliye'nin bir süre önce Koç Grubu şirketleri TÜPRAŞ ve AYGAZ'a sürpriz inceleme yapmasının ardından, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Koç Grubu'na açık destek verdi ve "Türkiye'yi taşıyan şirketleri gözümüz gibi korumalıyız" diye açıklama yaptı.

  BOYDAK SÜRECİ 28 ŞUBAT İLE KIYASLADI

  Boydak ayrıca KAYSO'nun Temmuz ayı meclis toplantısında yaşanan sürece ilişkin 28 Şubat benzetmesi de yaparak, "28 sürecini hepiniz hatırlarsınız. Bir takım grup ve şirketlere karşı yanlış algı oldu. Bu yanlış algının tam tersini bugün yapmamamız gerekiyor" dedi.

  YILDIZ: BU YORUMU KABUL ETMİYORUZ

  Boydak'ın bu yöndeki sözleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ı kızdırdı. Yıldız, partisinin Kayseri il Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen bir toplantıda yaptığı konuşmada Boydak'ın, 28 Şubat benzetmesine sert tepki göstererek, "Oda başkanımızın 28 Şubat benzetmesi ile ilgili yorumu kabul etmemiz mümkün değil. AK Parti iktidarı zamanında servetini katlayanlar oldu" diye açıklama yaptı.

  'EĞER DEMOKRASİYE İNANIYORSAK..'

  Mustafa Boydak, konuyla ilgili sessizliğini yine başkanlığını yaptığı Kayseri Sanayi Odası'nın Ağustos ayı meclis toplantısında bozdu. "Eğer demokrasiye inanıyorsak olumlu ya da olumsuz görüşlere saygılıyız" diyen KAYSO Başkanı Boydak, şunları söyledi:

  "Yerel ve ulusal basında konuyla ilgili tartışmalar oldu. Tekrar bir şey söylemek olmaz. Biz görüşlerimizi açıkladık. Bu görüşleri beğenen de olmuştur, beğenmeyen de olmuştur. Saygımız var. Yeniden tartışma ortamına götürecek bir durum söz konusu değil. Bizim siyasetle işimiz yok. Burası iş dünyasının temsil mekanizmasıdır. Bu nedenle kamuoyuyla düşüncelerimizi paylaşırız. Düşüncelerimizi açıklarken de yönetim kurulumuzla, sanayicilerimizle istişare yaparız. Bu istişareler neticesinde görüşlerimizi açıklıyoruz. Bu konuda artık biri konuştu, diğeri konuştu şeklinde bir beklenti olmasın. Tartışmaya girmeyiz. İş dünyası olarak önceliğimiz ekonominin daha iyi olması ve daha nasıl iyiye giderin yollarını aramaktır. Hesabımız, hedefimiz bu konudur. 8 yıldır görev yapıyoruz ve burada her görüşten arkadaşımız var. 8 yıldır da tarafsız duruşumuzu her şekilde sergiledik. Geriye doğru bakılırsa ilave söz söylemeye gerek yok."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir