Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
438.911
-0.55%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Bakan Yılmaz: PKK kış için Irak'a çekilmedi

  Bakan Yılmaz: PKK kış için Irak'a çekilmedi

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, gazecilerle sohbetinde terör olayları ile ilgili açıklama yaptı.
  • 28.12.2011 - 05:45

  Bakan Yılmaz: PKK kış için Irak a çekilmedi #1

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM'de bir grup gazeteci ile sohbet etti, "Terör örgütü bu yıl yaz döneminden sonra Irak'a çekilmedi. Türkiye'de kaldı. Bu, strateji değiştirdiklerini gösteriyor" dedi.

  Yılmaz, özetle şunları söyledi:

  PKK STRATEJİ DEĞİŞTİRDİ

  "Burada kalmaları strateji değiştirdiklerini gösteriyor; ama devlet içindeki koordinasyonun böyle olacağını beklemediler. Terörle mücadeleyi İçişleri Bakanlığı yapıyor. İç güvenlik harekâtında destek talep edildiği durumlarda TSK devreye giriyor. Şu anda kurumlar arasında geçmiş dönemlerde olmadığı kadar çok iyi bir diyalog var. Operasyonlarda öldürerek değil, yaşatarak sonuç almaya çalışıyoruz. Bu operasyonların farkı o. Bize silah doğrultan insanı ikna etmeye çalışıyoruz.

  MECLİS'TEKİ TABUR KALMALIYDI

  Konya'da Alaattin Tepesi var. Orası sit alanı. Orada askeri bir gazino var. Bu tür yerlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devri konusunda konuşmaya başladık. Meclis'teki askeri tabur kalmalıydı. Ancak önceden tabur nedeniyle Meclis içinde kural konuyordu.

  Milletvekilinin yanına misafiri geliyor. Almıyor. Böyle bir rahatsızlık olmuş. Ama doğrusu böyle bir şeyin hiç olmaması gerekirdi. Zamanla diyalogla çözülebilirdi.

  KUYUMCU TERAZİSİ BENZETMESİ

  Ben Ulaştırma ve Kültür Bakanlığı'nda da bulundum. Oralarda yaptığınız şey sadece sizi etkiliyor. Burada yaptığınız şeyin çok yankıları oluyor. Burada çok hassas olmak lazım. Hassas terazi, kuyumcu terazisi gibi.

  HERAKLEITOS DEMİŞTİ

  Değişim, dönüşüm süreci. Dünya her sabah yeniden kurulur. Aynı nehirde 2 kez yıkanılmaz. O da Herakleitos'un bir sözü sanırım. Hiçbir gün öncekiyle aynı değildir. Akşamdan sabaha olmaz, süreç içerisinde sivilleşme sürecek. Ben bakanlığımızda askeri kadronun olmasından rahatsız değilim. Köprüyü kurabilmemiz için onlar şart."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir