Dolar
7.2675
0.5381%
Euro
8.6136
0.0139%
Altın
2060.08
-0.1526%
Borsa
1034.4
0%
G. Altın
480.17
0.1547%
Bitcoin
85765.04
0.2373%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  AK Parti İzmir'de yerel seçimin startını verdi

  AK Parti İzmir'de yerel seçimin startını verdi

  Kabinenin üç bakanı, Davutoğlu, Binali Yıldırım ve Ertuğrul Günay İzmir'De yerel seçim startını verdi.
  • 06.01.2013 - 21:02
  AK Parti İzmir'de yerel seçimin startını verdi

  AK Parti İzmir de yerel seçimin startını verdi #1

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2009 yerel seçimlerinde alınan sonucun tarif edilemez olduğunu belirterek, "Önümüzdeki 15 ayı iyi değerlendirerek, stratejimizi gözden geçirmeliyiz. İstanbul, Ankara ve Türkiye'yi yöneten AK Parti hareketi bu seçimde İzmir'i kazanamazsa bunu kime nasıl, anlatacağız." dedi.

  BAKANLARIN GÖNLÜNDEN GEÇEN ADAY

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise İzmir'i basiretsiz ve aciz yerel yönetimlerin pençesinden kurtarmak gerektiğini vurgulayarak, "Bundan daha acil bir işimiz olamaz. 35 proje cabası sesimiz bile İzmir'e yetiyor." diye konuştu. Toplantıda bakanlar birbirlerine İzmir'e adaylık konusunda gönderme yaptı. Bakan Yıldırım, kendisinden önce kürsüye çıkan Bakan Ertuğrul Günay konuşurken içinden, "Günay aday olsa ne iyi olur" diye geçirdiğini söyleyerek, "Ama Bakan Günay bu işi düşünmüyor. Oturup anılarını yazmak istiyor." dedi. Bunun üzerine Bakan Günay, "İzmir'e Yıldırım gibi aday yakışır." diye cevap verdi.

  "DEMOKRAT HAREKETLERİN MERKEZİ İZMİR"

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'yi yöneten parti olduklarını belirterek, "Antalya'yı, İzmir'i, Aydın'ı, Balıkesir'i yönetemeyecek siyasetçi miyiz? Biz bu yeni dönemde örgütlenmeliyiz. Sokak çalışmalarına ağırlık vererek, stratejimizi gözden geçirmeliyiz. Çiğli'ye, Ödemiş'e, Kiraz'a gidin. Türkiye'de bütün demokrat hareketler İzmir'de şekillendi. Menderes hareketi İzmir'de başlayıp Ege'ye yayıldı. 27 Mayıs'a karşı tepki yine İzmir'de şekillendi. Özal hareketi de burada başarılı oldu. Şimdi AK Parti hareketi bu seçimde İzmir'i kazanamazsa bunu kime nasıl anlatacağız." dedi.

  "SESİMİZ BİLE YETİYOR"

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise İzmir'de gençliğin heyecanının sonuca dönüşmesi gerektiğini vurguladı. Yıldırım, "Bizim acil sorunumuz İzmir'i bu basiretsiz yerel yönetimlerin pençesinden kurtarmaktır. Bundan daha acil bir işimiz yoktur. İzmir'e daha fazla zaman kaybettiremeyiz. İzmir'in AK Parti'nin hizmet siyasetini görme zamanı geldi. İzmir'in sokak ve ilçelerinde dolaştığımızda bize getirilen sorunların yüzde 90'ı yerel yönetimlerle ilgili. Bu da gösteriyor ki İzmir yerel yönetimleri beklentiyi karşılayamıyor. Tahsis edilen bütçeleri bile yıl içinde harcayamayan ve sürekli sızlanarak hükümetten şikayet eden bu yönetimden İzmir halkı hesap soracak. İzmir'in Kuzey'den Güney'e karış karış röntgenini çekeceğiz. Herkese ulaşacağız. İzmir'de ezberleri bozacağız ve destan yazacağız. 8 yıl önce İzmir'in 2 milyar dolar ihracatı vardı. Bugün bu rakam 8 milyar dolar oldu. 1.5 yıl önce bile İzmir'de bu hareketlilik yoktu. 35 proje cabası sesimiz bile İzmir'e yetiyor." diye konuştu.

  Bakan Davutoğlu ise yerel seçimlerde İzmir'i alarak, bölgeye güçlü bir siyasi irade mesajı vereceklerini söyleyerek, "Ufuk şehir olarak gördüğümüz İzmir'i hak ettiği kadrolara kavuşturmalıyız." dedi.

  Görüş Bildir