Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Arınç'ın açıklaması - izle

  Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Arınç'ın açıklaması - izle

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın açıklaması yaptı.
  • 27.01.2014 - 15:43
  Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Arınç'ın açıklaması - izle

  Esenyurt'ta yaşanan MHP bürosuna saldırıyla ilgili konuşan Bülent Arınç, "Bu olaydan son derece üzgünüz. Ailesine başsağlığı diliyoruz. MHP camiasına ve Bahçeli'ye başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz." dedi. Gazetecilerin soruları üzerine, saldırganlardan birinin 1997'li olduğunu vurgulayan Arınç, "Belirli bir yere bağlılığı var." ifadesini kullandı. Üstü kapalı olarak BDP'yi işaret etti.

  Bülent Arınç'tan saldırı ve dershane açıklaması - izle

  "Bir tanesi 15 yaşında neredeyse. 97 doğumlu. Bir ailenin fertleri. Belli bir yere mensubiyetleri var. Protesto amacıyla ortaya çıkmışlar. Ama silaha sarılmışlar."

  Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Arınç'ın açıklaması - izle #1

  'MHP CAMİASINA VE BAHÇELİ'YE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ'

  "Bu olaydan son derece üzgünüz. Ailesine başsağlığı diliyoruz. MHP camiasına ve Bahçeli'ye başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı 1 kişi aranıyor. Bu olayın son olmasını diliyorum. Olayla ilgili soruşturma ciddi bir şekilde devam ediyor. Karşıt görüşlü olanların önce taşlayarak sonra da silahlı saldırıyla bu olayı gerçekleştirdiğini biliyoruz. Seçim büroları ya da adaylarımızın ofisleri açılabilir. Süsleme de yapılabilir toplantılar da yapılabilir. Ancak bu yerlerin açılışı ve adreslerinin mülki amirlere bildirilmesi lazım. Buralarda toplantı yapılacağı zaman güvenlik birimlerine de haber verilmesi gerekir. Adalet Bakanımız bir sunumda bulundu. Kişisel verilerin korunması kanun tasarısı görüşüldü. Olumlu karşılandı ve imzaya açıldı.

  Bu olay provokasyon değil. O kadar garip ki. Biri 15 yaşında. Bir ailenin fertleri. Protesto amacıyla ortaya çıkmışlar ama silaha bıçağa sarılmışlar."

  'DERSHANE DÜZENLEMESİ İMZAYA AÇILDI'

  Dershane düzenlemesi Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı. Yakında Meclis'e gönderilecek. Komisyondan süratle geçerse geçebilir. Mart başında Meclis tatile girecekse bu tarihe kadar yetişmemişse Mart'tan sonraya bakılır.

  'TÜBİTAK RAPORUNUN TAM METNİ YAYINLANMADI'

  TÜBİTAK raporunun tam metni yayınlanmadı. Eğer harddisck dediğiniz şey delil olarak kabul edilirse, rapor gerçekse mahkemeler bunu dikkate alabilir. Önemli olan böyle bir rapor var mı? Yeniden yargılama konusunda bir çalışma başlatılmıştı ancak tamamlanmadığını biliyorum. Türkiye'de yeniden yargılama yapılmasına ihtiyaç varsa bu konuda ne yapılabilir. Adalet Bakanımız bu konuyu ortaya artanlarla bir çalışma yapacaktı. Ancak sonuçlanmış bir durum mevcut değildir.

  'TORBA KANUN DİYE BİR ŞEY YOKTUR'

  Kanun yapan yasama organının bugüne kadar konuşmadığı konuyu biz görüşüyoruz. Torba kanun dediğimiz aslında pek çok kanunda bazı maddeleri değiştiren tasarı ve teklifleri bu anlamda kullanmamız gerekir.Çok maddeli bir kanun bu hafta görüşülecek. Bugün bazı gazetelerimizde bahsediliyor. Torba kanun diye bir şey yoktur. Meclis'ten birisi buna "torba" dedi öyle kaldı. Bunun adı bazı kanun ve kararnamelerde değişiklik yapılmasıdır.  Eğer yeni bir çalışmadan söz ediyorsanız -henüz komisyonlara gelmemiş. ondan henüz haberim yok.

  'DOLARDA SICAĞIN DÜŞTÜĞÜNÜ HİSSEDEBİLİYORUZ'

  Dolarda sıcağın düştüğünü hissedebiliyoruz. Gelişmeleri takip ediyoruz MB üzerine düşeni yapıyor. Maliye Bakanımız ve hazine ilgilileri de konuyu yakında takip ediyorlar.

  'GÖKÇEK'İN SUİKAST İDDİALARI'

  Allah korusun… Normal görevini yapan bir İçişleri Bakanlığımız var. Hangi seçim döneminde neler yapılıyorsa bu kez gelişen şartlar içinde belki daha çok dikkat edilen konular var…50 milyona yakın seçmenin oy kullanacağı bir seçime gidiyoruz. Seçim sonuçlarını etkilemek için yasa dışı örgütlerden tutun hoşa gitmeyen oluşumların meydana gelmesi mümkündür. Emniyet teyakkuz durumuna geçmiştir yad a geçecektir. Her türlü tedbir alınır. Seçim döneminde meydana gelebilecek bu tür ihtimalleri istihbaratın da haber alması gerekir. Hiçbir endişemiz yok gereken tüm tedbirler de alınıyor."


  Görüş Bildir