Euro
15.3362
0.12%
Dolar
13.5320
0.02%
Altın
788.5690
-0.11%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
578.894
0.57%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Bakanlık gerdeğe girecek çiftleri uyardı

  'Evlilik Öncesi Eğitim Projesi' kapsamında dağıtılan kitapçıkta çiftlere öneriler..
  • 12.10.2012 - 09:36
  Bakanlık gerdeğe girecek çiftleri uyardı

  Bakanlık gerdeğe girecek çiftleri uyardı #1

  Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın desteklediği 'Evlilik Öncesi Eğitim Projesi' hayata geçti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan eğitim programında yeni evlenecek çiftlere önerilerde bulunuldu.

  EŞİNİZE SENİ SEVİYORUM DEYİN

  Kitapçıkta çiftlere 'Seni seviyorum', 'Sen benim için önemlisin' gibi ifadeler kullanmaları, ele ele tutuşmaları, sarılarak film izlemeleri önerildi. "Kadın hasta olduğunda erkeğin çorba yapması veya erkek hasta olduğunda kadının alışverişe gitmesi, faturaları ödemesi gibi özel durumlarda çiftlerin birbirine yardım etmesi önerildi.

  KANAMA OLMAZSA..

  "Cinsel ilişki bir vazife anlayışı ile değil her iki tarafın da memnun olacağı şekilde yaşanırsa mutlu evlilik olur" sözlerine yer verilen kitapçıkta "İlk gece yaşanacak olan ilişkide kanamanın olmaması, fark edilemeyecek kadar az olması, ya da aşırı kanama olması kişinin yaradılışı gereği durumlardan biridir" denildi.

  KÜRTAJ SAĞLIK SORUNLARI YARATBİLİR

  Çiftlere 'kürtaj'ın sadece anne ya da bebek sağlığı tehlikede olduğu durumlarda tercih edilmesi gerektiği anlatıldı. 'Sezeryan'in ise büyük bir cerrahi girişim olduğu, hayat kurtardığı gibi sağlık sorunları yaratabileceği belirtildi.


  Görüş Bildir