Dolar
7.7058
0.5677%
Euro
8.9934
0.1648%
Altın
1870.06
-1.5861%
Borsa
1103.03
0.6267%
G. Altın
463.502
-1.0429%
Bitcoin
80792.19
-0.6694%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Bakanlıktan Youtube için özel talimat

  Ulaştırma Bakanlığı İslam'a ve Müslümanlara hakaret içeren filmin kaldırılmasını istedi.
  • 25.09.2012 - 17:09
  Bakanlıktan Youtube için özel talimat

  Bakanlıktan Youtube için özel talimat #1

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Müslümanların Masumiyeti adlı filmin video içeriğinin bulunduğu URL adreslerine erişimin engellenmesi için yasal süreç başlattı.

  BİRÇOK İNTERNET SİTESİNDEN YAYINLANDI

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ''Müslümanların masumiyeti'' adlı dini değerlere ve inançlara hakaret eden, nefret söylemi içeren filmin bir kısmı veya tamamı başta Youtube adlı video paylaşım sitesi olmak üzere birçok internet sitesinde yayınlandığı belirtildi.

  YASAL PROSÖDÜR BAŞLADI

  İslam'a ve Müslümanlara hakaret içeren, provokatif unsurlar barındıran söz konusu filmin tüm dünyada ve Türkiye'de meydana getirdiği rahatsızlık nedeniyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatlarıyla tespit edilen URL adreslerinde bulunan video içeriğinin çıkartılması için yasal prosedürün işletilmeye başlandığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: ''Ayrıca tüm internet servis sağlayıcılarıyla irtibat kurularak, video paylaşım sitelerinin tamamına erişim engelleme uygulanmadan, yalnızca söz konusu videoların bulunduğu URL adreslerine erişimi engelleme hususunda yapılacak çalışma konusunda da bilgi verilmiştir. Söz konusu videolara erişim, internet sağlayıcılar vasıtasıyla büyük ölçüde engellenmiştir. Uyar-kaldır yöntemi işletilerek, söz konusu URL adreslerinden video içeriğinin çıkarılması için Youtube & Google Inc. adlı şirketin Türkiye'de bulunan avukatlık bürosuna, konunun hassasiyeti izah edilerek yazılı ve sözlü bildirimde bulunulmuştur. Buna karşın Innocence of Muslims isimli filmi yayınlamaya devam eden sitelerde, video içeriğinin bulunduğu URL adreslerine mahkeme kararıyla erişimin engellenmesi için yasal süreç başlatılmıştır.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir