Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
480.000
-8.52%
-1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu -1 C
  Balbay'ın odasında dinleme cihazı sinyali tespit edildi

  Balbay'ın odasında dinleme cihazı sinyali tespit edildi

  Mustafa Balbay'ın odasında yapılan aramada, Atatürk fotoğrafının çerçevesinden 'böcek' diye bilinen dinleme cihazı sinyalleri tespit edildi.
  • 26.06.2015 - 15:43

  Genel seçimin ardından yemin eden milletvekilleri, TBMM binasındaki odalarına yerleşmeye başladı. Ergenekon davası kapsamında 4 yıl 277 gün tutuklu kalan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da '5060' numaralı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in eski odasına yerleşti.

  Balbay ın odasında dinleme cihazı sinyali tespit edildi #1

  BÖCEK SİNYALİ TESPİT EDİLDİ

  Meclis'in güvenlikçileri odada, 'böcek' diye bilinen dinleme cihazı araması yaptı. Aramada üzerinde 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' yazılı Atatürk fotoğrafının çerçevesinden güçlü sinyal sesi geldi. Güvenlikçiler, daha ileri bir teknik cihazla inceleme yapılması, bunun için de Emniyet Müdürlüğü'nden yardım istenmesine karar verdi. Bunun üzerine tutanak hazırlandı. Fotoğraf ve çerçeve de yerinde bırakıldı. Mustafa Balbay, daha ayrıntılı inceleme yapılması için TBMM Başkanlığı'na dilekçe verdi.

  "İNŞALLAH BİR GÜN SÖZÜMÜ DE DİNLERLER"

  Odaya yerleşen Balbay, bu duruma şaşırmadığını belirterek, "Odamı, telefonlarımı dinlediklerini biliyordum. İnşallah bir gün sözümü de dinlerler" dedi.

  Öte yandan aynı odayı daha önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in kullandığı da belirtilirken, 'varsa' dinleme cihazının önceden konulmuş olabileceğine de dikkat çekildi.

  Balbay ın odasında dinleme cihazı sinyali tespit edildi #2


  Görüş Bildir