Petrol
91.97
0.19%
Euro
18.4365
-0.59%
Dolar
18.5781
0.04%
Altın
1.022
-0.81%
Borsa
3485
0.00%
Bitcoin
375.433
0.79%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Balyoz davası avukatları duruşma salonunu terk etti

  Balyoz Davası'nda sanık avukatları, bir avukata söz verilmediği gerekçesi ile salonu terk etti.
  • 26.03.2012 - 15:41
  Balyoz davası avukatları duruşma salonunu terk etti

  Balyoz davası avukatları duruşma salonunu terk etti #1

  Silivri Cezaevi önünde konuyla ilgili açıklama yapan avukatlar, "Mahkeme Başkanı bize gözdağı veren sözlerle yargılamaya ara verdi." suçlamasında bulundu.

  SÖZ VERİLMEDİ AVUKATLAR SALONU TERK ETTİ

  Duruşma sırasında ısrarla söz almak isteyen bir avukatın duruşma salonundan çıkarılması üzerine, arkadaşlarına destek amacıyla salonu terk eden avukatlar Silivri Cezaevi önünde konuylu ilgili açıklama yaptı. Avukatlar adına konuşan, Hasan Fehmi Demir, "Bugün usul eksiklikleri, hataları, usulün hiçe sayılmasına ilişkin, meslektaşımız Avukat Celal Ülgen söz almak istemiştir. Söz verilmemesi konusunda ısrar edilmiş ve meslektaşımız duruşmadan çıkarılmıştır. Ardından Mahkeme Başkanı, bizce savunmayı baskı altına alan ceza yaptırımı ile savunmaya gözdağı veren sözlerle yargılamaya ara vermiş, ardından tekrar girilen davada bu defa söz almak isteyen meslektaşımız Avukat Hüseyin Ersöz duruşmadan çıkarılmıştır." dedi.

  Bugüne kadar avukatların öne sürdüğü hiç bir delilin toplanmadığını iddia eden Demir, "Bütün bu durum karşısında avukatlar olarak, böylesine bir yargılamanın unsuru olmamız, elbette savunma görevimize ihanetle aynı anlama gelecektir. Bunun bizlerden beklenmesi mümkün değildir. Bu sebeple Mahkeme Heyeti'nin hukuka uygun taleplerimizi yerine getirmemekte ısrar eden hukuka aykırı tutumu ve ısrarla bu tutumunu sürdürmesi karşısında, bugünkü oturumda tüm avukatlar olarak çıkmış durumdayız. Bundan sonraki oturumlarda da adil bir yargılanma yürütülmediğini görürsek katılmamayı, en azından büyük bir bölümümüz düşünmemekteyiz." ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir