Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
477.250
-8.88%
-1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu -1 C
  Başbakan Davutoğlu Ahmet Sever'in kitabını ciddiye almadı

  Başbakan Davutoğlu Ahmet Sever'in kitabını ciddiye almadı

  Başbakan Davutoğlu, Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever'in yazdığı kitabı ciddiye almadığını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 18.06.2015 - 00:43

  Başbakan Davutoğlu Ahmet Sever in kitabını ciddiye almadı #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Habertürk'te katıldığı canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Davutoğlu, "11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün basın danışmanı Ahmet Sever'in kitabını nasıl buldunuz? Sizinle ilgili bölümler de var, bunlar gerçeği yansıtıyor mu?" sorusu üzerine, kitabı ciddiye almadığını söyledi.

  Başbakan Davutoğlu Ahmet Sever'in kitabını ciddiye almadı İZLE

  İYİ BİR HATIRAT KİTABINDA ÜÇ UNSUR

  İyi bir hatırat kitabında üç unsurun olması gerektiğini ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti: "Bunun bir anekdotlar yekunu olması değil, sürecin anlatılması... Bir olayı verip o olaydan hüküm çıkarmak değil, süreç içinde iniş çıkışların, çok olaylar yaşanır, bunların iyi anlatılması. İki, sahici olması. Yani selektif olmaması, 12, 15 yıl içerisinde yaşanmış binlerce olayın içinden bazılarını seçip, o da tek taraflı anlatım, test edilmesi mümkün olmayan bir anlatım. Karşı taraf yalanladığı anda çökecek olan bir anlatım. Yani bu devlet kayıtlarında geçen şeyler değil. Dolayısıyla muhatapta sahici olduğu intibasının uyanması lazım. Olayın içinde yer alan kişilerin genel kişilik özellikleriyle onun bağdaşması, aykırı düşmemesi lazım. Üçüncüsü de bu hatıratın gerçekten hatırat olduğu konusunda herkesi inandırması lazım. Yayınlanma zamanlaması, muhtevası, takdimi ile.

  ÜÇ UNSUR DA YOK, CİDDİYE ALMIYORUM

  Bu üç unsur olmadı mı ben o hatıratı ciddiye almam. Bu hatıratta bu üç unsur da yok. Süreç değil, bir anlatım olarak anekdotlar ve tek taraflı, bir kısmı da gerçeği yansıtmayan anekdotlar, selektif, insanların ruh halinin bütünüyle tek yönde seyretmesi mümkün değil. Zamanlaması itibarıyla da zaten üzerinde konuşulması gereken bir boyutu yok."


  Görüş Bildir