Dolar
6.7302
0.0728%
Euro
7.3832
-0.1028%
Altın
1712.84
0.1221%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
370.748
0.5781%
Bitcoin
59696.8
-0.6364%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  Başbakan Davutoğlu HAK-İŞ Genel Kurulu'nda

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, HAK-İŞ Genel Kurulu'nda hitap etti.
  • Haber Merkezi
  • 23.10.2015 - 11:21

  Başbakan Davutoğlu HAK-İŞ Genel Kurulu'nda

  davutoglu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, HAK-İŞ Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu."Barış iddiasında bulunanlara sesleniyorum" diyen Davutoğlu, çorbacıda çalışan ve öldürülen Diyarbakırlının ve diğer emekçilerin hakkını korumak için tek bir terörist kalmayana kadar mücadelenin devam edeceğini söyledi ve "IŞİD ne kadar nankörse, hainse, alçaksa PKK'da o kadar alçak hain ve korkaktır" dedi.

  TÜM TERÖRİSTLERİ ÜSTÜMÜZE SALDILAR

  "7 Haziran'dan bu yana birileri terör kartına sarıldı. Tüm teröristleri üstümüze saldılar. Barış iddiasında bulunanlara emek dünyasından sesleniyorum. Diyarbakır'da çorbacıda çalışan kardeşimiz ve oraya çorba içmeye gelen vatandaşımızı öldürdüler. Onların ve emekçilerimizin hakkını korumak için bir tek terörist kalmayana kadar mücadele edeceğimizi ilan ediyorum. Türkiye artık eski Türkiye değil. Kimse heveslere kapılmasın. Terörün kimliğine dayandığı ideolojiye bakmayız. IŞİD ne kadar nankörse, hainse, alçaksa PKK'da o kadar alçak hain ve korkaktır."

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  HAK İŞ BÜYÜK İŞLER VE DEĞERLER ÜRETTİ

  "Emek ve sermayenin karşı karşıya getirildiği o yıllardan bu güne HAK-İŞ büyük işler ve değerler üretti. Adalet ve özgürlüklerden yana oldu. Kültürel hayatı doğrudan etkiledi.

  1976 yılından beri sizleri yakından takip eden bir arkadaşınızım. Öğrencilik yıllarımızda HAK-İŞ gür bir sesle biz de buradayız dedi. Türkiye'nin sendikal hareketine önemli bir mühür vurdu. Eski Türkiye'nin 70'li yıllarında faaliyete geçti. Yerli işçileri ve milli işçileri savundu. HAK-İŞ'i kurmanın o dönemde ne anlama geleceğini ne zorluklarla kurulduğunu ortaya koyuyordu. Hak mücadelesinde 40.yıla ulaşan HAK-İŞ işçi haklarını savunmanın parlak örnekleriyle dolu oldu.

  MİLLETE TEPEDEN BAKAN ANLAYIŞ GERİDE KALDI

  Millete tepeden bakan bir anlayış eski Türkiye'de kaldı. O anlayış bir taraftan başörtülü kadınlara bakar örtünmeyeceksiniz der diğer tarafa döner ana dilinde konuşmayacaksın derdi.

  Milletimiz 3 Kasım 2002'de eski Türkiye'nin siyasi aktörlerini tarihin karanlık sayfalarına gömerek çalışkan AK Parti kadrolarını göreve getirdi. AK Parti hükümetlerinde milletimizin ödediği vergileri faiz için değil hizmet ve yatırım için kullanıyoruz.

  TERÖRÜN KİMLİĞİNE, DAYANDIĞI İDEOLOJİYE BAKMAYIZ

  7 Haziran'dan bu yana birileri terör kartına sarıldı. Tüm teröristleri üstümüze saldılar. Barış iddiasında bulunanlara emek dünyasından sesleniyorum. Diyarbakır'da çorbacıda çalışan kardeşimiz ve oraya çorba içmeye gelen vatandaşımızı öldürdüler. Onların ve emekçilerimizin hakkını korumak için bir tek terörist kalmayana kadar mücadele edeceğimizi ilan ediyorum. Türkiye artık eski Türkiye değil. Kimse heveslere kapılmasın. Terörün kimliğine dayandığı ideolojiye bakmayız.

  Hakça ve adaletçe bir seferberlik başlatacağız. Hakkın adaletçe paylaşacağı bir Türkiye için çalışıyoruz.

  Taşeron işçilerimizden asli işlerde çalışanları kamuda istihdam edeceğiz. Bu işi kökünden çözmekte kararlıyız.

  Yeni anayasa çerçevesinde çağdaş çalışma şartları çerçevesinde bütün adımları atacağız."

  Görüş Bildir