Euro
10.1001
0.13%
Dolar
8.3218
0.51%
Altın
489.92
0.16%
Borsa
1.442
-0.21%
Bitcoin
473.793
2.36%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C
  Başbakan Davutoğlu İzmir'de

  Başbakan Davutoğlu İzmir'de

  Başbakan Davutoğlu, İzmir'de partisinin il kongresinde açıklamalarda bulundu.
  • 31.01.2015 - 13:26

  davutoglu

  Başbakan Davutoğlu, Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İzmir il kongresinde konuştu. Davutoğlu, İzmir'de bir ofis açılacağını ve toplantıların bir kısmının burada yapılacağını şu sözlerle ifade etti;

  "İZMİR'E OFİS AÇACAĞIZ"

  "Gelirken bir karar aldım. Başbakanlığın Ankara'daki tek ofisi İstanbul'da var. Seçimden sonra bir ofis de İzmir'e açacağız ve toplantılarımızın bir kısmını İzmir'de yapacağız. Bunu yapış sebebimiz şu: Güzel İzmir'imiz bu yerel yönetimlerden dolayı çok çekti."

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  "İzmir'in her köşesine selam olsun. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıran Adnan Menderes'e selam olsun. Ben İzmir'e dışişleri bakanı olarak geldiğimde şunu dedim: "İzmir bir ufuk şehridir"

  Davutoğlu: Seçimden sonra bir ofis de İzmir'e açacağız İZLE

  DEMOKRASİMİZE İZMİR ÖNCELİK ETTİ

  Caka Bey'le Hasan Tahsin'i ayıramayacaksınız. İşte vatan işte vatan. Vatanın İstiklale kavuşması İzmir'ledir. Akdeniz Türk Gölü olduğunda bütün Akdeniz'e mesaj göndermiş. 19 yy. çağdaşlaşma hareketi başladığında İzmir yine öncülük etmiş. Demokrasimize İzmir hep öncülük etti.

  İzmir'e 26 milyarlık yatırım yaptık. İzmir'de CHP'nin zaafına rağmen İzmir'i Akdeniz'in incisi yapmaya karar verdik.

  BİR OFİS DE İZMİR'DE AÇACAĞIZ

  Gelirken bir karar aldım. Başbakanlığın Ankara'daki tek ofisi İstanbul'da var. Seçimden sonra bir ofis de İzmir'e açacağız ve toplantılarımızın bir kısmını İzmir'de yapacağız. Bunu yapış sebebimiz şu: Güzel İzmir'imiz bu yerel yönetimlerden dolayı çok çekti. Ben ayda birkaç günümü İzmir'de geçireceğim. İzmir bizim için ufuk şehridir. Sembol şehridir. İzmir Cumhuriyetimizin başkenti ile buluşacak.

  CUMHURDAN KOPUK OLANLAR CUMHURİYETÇİ OLAMAZ

  Selçuklu'nun başkentinden doğmuş olan ben Konyalı Ahmet İzmir'i,  İstanbul'u birbirine bağlayacağız. CHP'ye bir Cumhuriyet dersi vermek gerek. Cumhur halk demektir. Cumhurdan kopuk olanlar Cumhuriyetçi olamaz.

  Bizim zihniyetimizde Cumhur arasında ayrım yapmak yoktur. CHP Doğu Anadolu'da var mı? İç Anadolu'da yüzde 5 varlar mı? HDP İç Anadolu'da var mı? Yok. Vatanımızın her köşesinde kim var? AK Parti. Ey CHP Anadolu'da Cumhur ile buluşmadan Cumhuriyetçilik yapılmaz. Paralel çeteyle iş birliği yapanlar Cumhuriyetçi olamaz.

  KILIÇDAROĞLU ADAY OLABİLDİ Mİ?

  Kılıçdaroğlu Cuhmurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabildi mi? Bunlar Cumhurun karşısına çıkabildi mi? Biz biliriz ki milli irade her zaman yanımızda olmuştur. Ama en önemlisi kalbimizde olmuştur.

  Cumhuriyet'i onurlu kılmak için 12 yıldır gece gündüz çalışıyoruz. IMF'den borç isteyen bir ülek yok borç veren bir ülke var. Bizim dönemimizde Cumhuriyetimiz hiçbir otoritenin önünde diz çöktü mü?

  MİLLİYETÇİLİK LAFLA OLMAZ

  Milliyetçilik lafla olmaz. Vatanperverlik devletin gücü, şefkati ve iradesiyle olur. İzmir'den bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Ocak ayında Savunma Sanayi İcra komitesini topladık. Cumhuriyetimizin onurunu savunmuş Hasan Tahsin'in torunları: Türkiye hibe silah alıyordu. Sayın Bahçeli'nin iktidarında tanklarını bile modernize edemiyordu. İsrail'e gönderiyordu. Bu mudur milliyetçilik.

  MİLLİ SAVAŞ UÇAĞI UÇACAK

  Milli savaş uçağımızın ön tasarım aşamasına geçildi. 2023'te bu özgür semalarda Türk yapımı milli savaş uçağı uçacak. Uzay teknolojisine geçiş için çok ciddi yatırımlar yaptık. Milliyetçilik ayrıştırma değildir.

  Biz bu vatandaşlık anlayışıyla o Filistinli babaya da sahip çıkacağız. Soydaşlarımız bizden yardım istediğinde onlara sahip çıkıyoruz.

  CH'YE SOSYAL DEMOKRASİ DERSİ VERELİM

  CHP'ye sosyal demokrasi dersi verelim. Ailenin ve dinamik nüfusun korunması paketini açıkladık. Her çocuğa altın devletimizden.

  Bizim siyaset felsefemizde milli iradeyi teslim almak isteyenlere boyun eğmek yoktur. İzmir bir yıldız gibi yükselecek. Şehir hastaneleri kuruyoruz. İzmir'in bütün ilçelerine hastane kurduk. Konak tünelini de yakında açacağız. Bazı yurt içi ve yurt dışı ziyaretlerimizi İzmir'de yapacağız."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir