Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
500.478
-1.29%
10ºC
İstanbul
Bulutlu 10 C

  Davutoğlu cezaevindeki gençleri ziyaret etti

  Başbakan Davutoğlu, dün akşam 23 Nisan dolayısıyla Ankara Çocuk Eğitimevi'ndeki çocuk hükümlüleri ziyaret etti.
  • AA
  • 24.04.2015 - 17:35
  Davutoğlu cezaevindeki gençleri ziyaret etti

  Davutoğlu cezaevindeki gençleri ziyaret etti #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün akşam, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ankara Çocuk Eğitimevi'ndeki çocuk hükümlüleri ziyaret etti.

  Burada koğuşları gezerek yetkililerden bilgi alan Davutoğlu, çocuklarla tek tek tokalaşıp bir süre sohbet etti.

  "BEN DE MUTLU OLDUM"

  Çocuklara memleketlerini soran Davutoğlu, "İnşallah sizi en kıza zamanda evlerinize göndeririz. Bugün 23 Nisan, sabah çocukları kabul ettik. Benim içime sinmedi. Kandil gecesi gideyim dedim, delikanlılarla beraber olalım, onlar ailelerinden uzaktadırlar, onun için yanınıza geldim. Mutlu oldunuz değil mi? Ben de mutlu oldum" dedi.

  Davutoğlu cezaevindeki gençleri ziyaret etti #2

  "SIK SIK GELECEĞİM"

  Davutoğlu, eğitimevinin salonunda çocuklara seslenerek, "Bizim için sabah gördüğümüz çocuklarla sizin aranızda bir fark yok. Kendi çocuklarımla sizin aranızda da bir fark yok. Benim de oğlum var 18 yaşında, onunla sizin aranızda bir fark yok. O açıdan, o bakımdan, sizleri görmeden eve gidip uyumak istemedim. Ayrıca bu gece Regaip Kandili, herkes babasının annesinin yanında. Sare teyzeniz sizin anneniz, ben de babanız. Bakan amcanız da sizin amcanız, bakan amcanızın eşi de sizin anneniz, aynı şekilde sizlerle beraberiz. Daha kendi çocuklarımızı görmedik. Onlarla Regaip Kandili kutlamadık. Daha onları görmeden, İstanbul'dan doğrudan önce Meclise sonra buraya geldik. Bundan sonra sık sık geleceğim, hepinizin derslerini soracağım" diye konuştu.

  "MENEMEN YAP BEN DE YERİM"

  Çocukların kaçının okula gittiğini soran Başbakan Davutoğlu, en iyi kimin yemek yaptığı hakkında da bilgi aldı. Hakan adlı mahkumun "pilav ve menemen" yaptığını söylemesi üzerine Başbakan Davutoğlu, "Menemen mi? Vallahi çok severim. Şimdi yapar mısın?" diye sordu.  "Yaparım" yanıtı üzerine Sare Davutoğlu, "Nasıl yiyeceksiniz?" diyerek, akşam yemeği yediklerini hatırlattı.

  Davutoğlu cezaevindeki gençleri ziyaret etti #3

  Başbakan Davutoğlu'nun, "Daha önce hiç Hakan'ın menemenini yiyen oldu mu? Yemediler mi? Hakan'ın menemenini yiyip de sağ salim bu odadan çıkan oldu mu? Varsa biz de yiyelim. Menemen yap, bir gün ben ararım, 'ben geliyorum' derim, ben de yerim, oldu mu?" sözleri gülüşmelere neden oldu.

  AİLESİYLE KONUŞTURDU

  Daha sonra cep telefonuyla Hakan'ın babasını arayan Davutoğlu, "Size bir sır vereyim, Hakan menemen öğrenmiş,  bana da menemen yedirecek" dedi. Daha sonra Hakan'ı ailesiyle konuşturan Davutoğlu, "Çocukların hepsi neşeli maşallah, hiç merak etmeyin, eğitimleri de iyi" ifadesini kullandı.

  Hakan'ın babasının Başbakan Davutoğlu'na, "İzmir Urla'ya geldiğinizde size bir kahve yapalım, bir de bakalım sizi kim çekemiyorsa falına bakalım" demesi, Başbakan'ı ve salondakileri güldürdü.

  Davutoğlu cezaevindeki gençleri ziyaret etti #4

  EŞOFMAN TAKIMI VE LİG TV SÖZÜ

  Daha sonra çocuklar, Kur'an-ı Kerim ve şiir okudu. Çocukların sorularını da yanıtlayan Davutoğlu, hangi takım taraftarı olduğu sorusuna, "Milli takım" yanıtını verdi. Davutoğlu, çocukların istekleri üzerine yeni eşofman takımı ve Lig TV sözü verdi. Sohbetin ardından Başbakan Davutoğlu, salondan ayrıldı.

  Davutoğlu cezaevindeki gençleri ziyaret etti #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir