Petrol
112.13
-0.28%
Euro
17.3862
-0.01%
Dolar
16.6819
0.26%
Altın
978.57
0.57%
Borsa
2417
0.64%
Bitcoin
322.779
-4.44%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Başbakan Davutoğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Başbakan Davutoğlu'nun grup toplantısı konuşması

  Başbakan Davutoğlu, Rusya'yı hedef alarak "Sovyetler Afganistan nasıl çıktıysa Suriye'ye girenler de aynı şekilde çıkacaktır" dedi.
  • 09.02.2016 - 11:57

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmasında Rusya'nın DEAŞ bahanesiyle sivil hedeflerini vurmasına değinerek şunları söyledi:

  RUSYA SİVİLLERİ VURUYOR

  "Rusya sivil hedefleri acımasızca bombalamaya devam ediyor. Yüzde 10'u DEAŞ'a. Herbir bombanın nereye düştüğü bilgisi elimizde. Artık bu gidişe bir dur deme vakti gelmiştir. İnsanlığın vicdanı harekete geçmiyor. Tarih bu zulme ses çıkarmayanları da kara lekeyle kaydına geçirecektir. Suriye'yi kan gölüne çevirenler bu yaptıklarının hesabını elbet bir gün vereceklerdir.

  Davutoğlu Rusya’ya Sovyetler dönemini hatırlattı VİDEO

  SOVYETLERİN NASIL AFGANİSTAN'DAN ÇIKTIĞINI UNUTMASIN

  Soğuk savaş günlerinde, muazzam bir süper güç olan Sovyet birliklerinin nasıl zelil bir şekilde Afganistan'dan çıktığını unutmasın. Bugün Suriye'ye de girenler aynı şekilde çıkacaktır. Mazlum Suriyelilerin ahı herkesin yakasına yapışacaktır"Başbakan Davutoğlu nun grup toplantısı konuşması #1

  Davutoğlu'nun konuşmalarının satır başları:

  GÖZLER KÖR OLMUŞSA GÖNÜLLERİ AÇMAYA ÇALIŞIYORUZ

  "Bizim gönlümüz dünyadaki tüm bütçelerden büyük. Gözler kör olmuşsa gönülleri açmaya çalışıyoruz. 1. Dünya savaşından beri böyle bir zulüm yaşanmamıştır. Suriye'de böyle bir tablo vardır. Kurtuluş Savaşı'mızda ilimiz bağımsızlık savaşını başlattığında Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa'daki mücadeleye Halep'ten de büyük destek geldi.

  SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ

  Dünya terk etse biz Suriyeli kardeşlerimizin yanında olacağız. Çoğu İran ve Lübnan'dan gelenler Halep'teki yardım koridorunu kesiyorlar. Halepliler sadece Türkiye'ye ve Türkiye Cumhuriyet'i hükümetine ve AK Parti kadrolarına güveniyorlar.

  RUSYA ARTIK SAMİMİ OLMALI

  Eğer Türkiye krize girseydi bu kardeşlerimiz nereye gidecekti? Hangi halk arasında 'Rabbim bize bir yardımcı gönder' denildiğinde biz Rabbimizin rızası için biz onların yanındayız. Biz canını kurtarmaya çalışan hiçbir kardeşimizi terk etmeyiz. Başta ABD ve Rusya artık samimi olmalı.Başbakan Davutoğlu nun grup toplantısı konuşması #2

  TERÖRLE MÜCADELE VE MARDİN SÜRECİ

  Bakanlar Kurulu'nun ardında, geçtiğimiz hafta işadamları ve oda temsilcileri ile bir araya geldik. Salı günü kanaat önderleri ile istişareler yaptık. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nı yaptık. Sivil toplamdan gelen bilgiler ışığında mülki amirlerle bir araya geldik. Tek tek bütün il ve ilçeleri masaya yatırdık. Biz halkımıza şefkatle, terör örgütüne de kudretle davranmaya devam edeceğiz. Bu tavrımız asla değişmeyecektir. Bununla birlikte terör örgütlerine ayrıma gitmeden mücadeleye devam ediyoruz. Her hafta sonu bir başka şehirde geçireceğimi ifade etmiştim. Her hafta sonu bir doğu şehrinde, bir de başka şehri ziyaret edeceğiz. Kardeşlik buluşmaları çerçevesinde Mardinlilerle buluştuk. Mardin'de devletin yanlarında olduğunu gösteren destek planımızı açıkladık.

  BİRLİK, DEMOKRASİ VE HUZUR PLANI

  Hazırladığımız eylem planının adını Birlik, Demokrasi ve Huzur Planı olarak ilan ediyorum. Açıkladığımız paket sadece güvenlik paketi değil, huzur ve demokrasi paketidir. Bu adımlar yaraların sarılması, yıkılanın yapılması için yapılıyor"  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir