Euro
10.1643
0.47%
Dolar
8.6625
0.41%
Altın
493.59
0.27%
Borsa
1.386
0.04%
Bitcoin
365.789
-2.78%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C
  Başbakan Erdoğan annesi için mevlit okuttu

  Başbakan Erdoğan annesi için mevlit okuttu

  Başbakan Erdoğan, geçen yıl vefat eden annesi Tenzile Erdoğan için Üsküdar'daki Hz. Ali Camii'nde mevlit okuttu.
  • 07.10.2012 - 15:47

  Başbakan Erdoğan annesi için mevlit okuttu #1

  Saat 13.15 sıralarında Üsküdar Kısıklı'daki evinden çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'da bulunan Hz. Ali Camii'ne geldi. Erdoğan, camiye girişte İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tarafından karşılandı.

  ÇEVREDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

  Başbakan Erdoğan içeri girdikten sonra camide hummalı bir çalışma başladı. Mevlit sonrası dağıtılacak yemek için caminin avlu bölümünde bulunan bölümün etrafına masalar yerleştirildi. Bu arada ikram edilecek yemek ve ayranlar da görevliler tarafından buraya taşındı. Camiye girenler, üstleri arandıktan sonra içeri alınırken, çevrede alınan geniş güvenlik önlemi dikkat çekti.

  Başbakan Erdoğan annesi için mevlit okuttu

  BAŞBAKAN, ANNESİ İÇİN FUSSİLET SURESİ'Nİ OKUDU

  Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan saat 14.00 sıralarında camiye geldi. Öğle namazından sonra başlayan mevlitte Başbakan Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan için Kur'an-ı Kerim'den Fussilet Suresi'nin bir bölümünü okudu.

  Mevlide Başbakan Erdoğan ve ailesinin yanı sıra, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar , AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu da mevlite katılanlar arasındaydı.

  Erdoğan annesi için Kur'an okudu

  Başbakan Erdoğan annesi için mevlit okuttu #2

  KUZU TANDIR, PİLAV, AYRAN VE HELVA DAĞITILDI

  Mevlidin ardından vatandaşlara kuzu tandır, pilav, ayran ve irmik helvası dağıtıldı. Ayrıca üzerinde "Merhume Tenzile Erdoğan'ın Ruhuna Fatiha" yazan kutu içerisinde lokum verildi.

  Fussilet Suresi (Arapça: سورة فصّلت)

  Kur'an-ı Kerim'in 41. suresi.

  Mekke devrinin sonlarına doğru Mirac olayının ardından Mümin Suresi'nden sonra nazil olmuştur. Sure 54 ayetten oluşur. Sure ismini 3. ayette geçen ve "ayrıntıları ile açıklandı" anlamına gelen fussilet kelimesinden alır.

  Fussilet Suresi'nde, Kur'an'ın bağışlayan ve esirgeyen Allah tarafından indirildiğinden, Allah'a inananların mükafatlandırılacaklarından, Allah'ın kudretinden, Allah'ı inkar eden kavimlerin dünyadaki ve ahretteki durumlarından kötülüğün iyilikle önlenmesinden, Kur'an'ın özelliklerinden bahsedilir.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir