Petrol
97.98
-1.63%
Euro
18.4064
-0.68%
Dolar
17.9449
0.04%
Altın
1.037
0.43%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
433.086
-1.18%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C
  Başbakan Erdoğan annesini uğurladı

  Başbakan Erdoğan annesini uğurladı

  Dün sabah saatlerinde vefat eden Tenzile Erdoğan bugün düzenlenecek cenaze töreni sonrası toprağa verildi..
  • 08.10.2011 - 09:53

  Başbakan Erdoğan annesini uğurladı #1

  Safra kesesi ameliyatı sonrası ani gelişen dolaşım bozukluğu nedeniyle vefat eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın(88) cenaze namazının kılınacağı Fatih Camisi ve çevresi tören için hazırlandı. İstanbul Büyükşehir ve Fatih belediyelerine bağlı temizlik ekipleri Fatih Camisi ve çevresinde temizlik çalışmaları yapıldı.

  Fatih Camii'ndeki cenaze töreni sonrası Tenzile Erdoğan'ın naaşı Karacaahmet Mezarlığı'na götürüldü. 

  İşte dakika dakika gün boyu cenaze törenin tüm detayları

  SAAT: 15:00 CENAZE TOPRAĞA VERİLDİ

  Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın cenazesi defnedildi.

  SAAT: 14:40 CENAZE ARACI KARACAHAMET'TE

  Tenzile Erdoğan'ın cenazesini taşıyan kortej mezarlığa girdi.Anne Erdoğan'a son görev gerçekleştiriliyor.Mezarlık çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

  SAAT: 14 30 CENAZE ARACI KARACAAHMET'E GİDİYOR

  Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın cenaze merasimi bitti.Cenaze aracı şuan Boğaz Köprüsü üzerinde görüldü.Cenaze defin için Karacaahmet Mezarlığı'na gidiyor.

  SAAT: 13:54 BAŞBAKAN CENAZE ARACINDA

  Cenaze namazı sonrası Erdoğan annesinin tabutunu omzuna alarak Fatih Camii avlusunun dışına taşıdı. Erdoğan annesini naaşı ile birlikte cenaze aracına binerek naaşın defnedileceği Karacaahmet Mezarlığı'na doğru yola çıktı.

  SAAT: 13:37 CENAZE NAMAZI KILINDI

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan için Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze namazı kılındı. 

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, öğle namazını kıldıktan sonra cami avlusunda bulunan naaşın yanına geldi. Erdoğan alana geçişi sırasında yine vatandaşların taziyelerini kabul etti.

  Erdoğan ailesinin ve protokol üyelerinin bulunduğu alanda Başbakan Erdoğan'ın yanında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve kabine üyeleri yer alırken, kardeşi Mustafa Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan da ön saflarda yer alıyor.

  SAAT: 13:40 CENAZE NAMAZI KILINIYOR

  Tenzile Erdoğan'ın öğle namazı sonrası cenaze namazı kılınmaya başlandı.Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez cenaze namazını kıldırmadan önce namazın kılınışına dair bilgi verdi.

   

  SAAT: 13:04 KARACAHMET MEZARLIĞI DEFİN İÇİN HAZIRLANIYOR
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın defnedileceği Karaacahmet Mezarlığı'nda son hazırlıklar yapılıyor. 

  Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın defin işlemiyapılacağı Karaacahmet Mezarlığı'nda hazırlıklar devam ediyor. Başbakan Erdoğan'ın da bulunduğu cenaze konvoyu, Karaacahmet Mezarlığı'na ön kapıdan değil, gasılhanenin de bulunduğu arka kapıdan alınacak. Güvenlik önlemlerinin artırıldığı mezarlıkta, teyakkuzda bekliyor. Başbakanlık korumalarının yanı sıra mezarlık çevresinde çok sayıda sivil ve resmi polis ekibi görevlendirildi. Bu arada, cenaze konvoyunun giriş yapacağı mezarlık girişinde basın mensupları için yer tahsis edildi. Medya mensupları kendilerine ayrılan bölümde gelişmeleri kamuoyuna aktarıyor.

  SAAT: 12:56 ABDULAH GÜL CENAZEYE KATILDI

  Cenaze merasimine katılımlar devam ediyor.Son olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,  Fatih Camii'ne gelen isim oldu.

  SAAT: 12:28 CAMİYE GİREMEYENLER İÇİN DEV EKRAN KURULDU
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın cenaze töreninin gerçekleştirileceği Fatih Camii, törene az bir zaman kala adeta dolup taştı. Camiye giriş yapamayanlar için Fevzipaşa Caddesi'ne dev ekran ve ses sistemi kuruldu. 

  SAAT: 12:24 VATANDAŞLAR FATİH CAMİSİ'NE GİRİŞ YAPMAYA BAŞLADI
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün vefat eden annesi Tenzile Erdoğan'ın cenaze namazının kılınacağı Fatih Camisi'ne vatandaşlar alınmaya başlandı.
  Vatandaşlar, Fatih Müftülüğü kapısının oluduğu yerde kontrolden geçirilerek cami avlusuna giriş yapıyor.
  Basın mensupları da cami avlusu dışında Fevzipaşa Caddesi üzerindeki mağazaların çatılarında ve vinç yardımıyla çekim yapmaya çalışıyor. Bazı çocuklar ise vatandaşların üzerinde namaz kılabileceği kağıtlar satıyor.

  SAAT: 12:22 CENAZE NAMAZI İÇİN ÜÇ AŞAMALI GÜVENLİK
  Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın cenaze namazında 3 aşamalı güvenlik önlemi alındı.
  Tenzile Erdoğan'ın naaşı geniş güvenlik önlemleri altında Fatih Camii'ne getirildi. Korumalar cenaze aracının etrafında adeta etten bir duvar ördü. 
  Cenaze törenine AK Parti'li bakanlar, Parti yetkilileri tam kadro katılırken, iş, sanat ve spor camiasından da yoğun bir katılım olduğu görüldü. Erdoğan naaşın yanında taziyeleri kabul etmeye devam ediyor.
  Cami avlusu 3 aşamalı bir güvenlik bölümüyle ayrıldı. Namaz sırasında ilk bölüm Erdoğan ailesine, ikinci bölüm bakanlara ve üçüncü bölüm ise protokol üyelerine ayrılacak şekilde düzenleme yapıldı.

  Fatih Camii çevresindeki fevzipaşa caddesi ve ona açılan yollar saat 15:00'a kadar trafiğe kapalı olacak.

  SAAT: 12:04 CENAZE ARACI FATİH CAMİİ'NDE
  Başbakan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın naaşını taşıyan cenaze aracı Fatih Camii'ne geldi. Tenzile Erdoğan'ın cenazesi Başbakan Erdoğan ve kardeşinin omuzlarında taşınarak musalla taşına konuldu.

  SAAT: 11:35 ANNE ERDOĞAN SON YOLCULUĞUNDA
  Başbakan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın naaşı Başbakan Erdoğan'ın evinden cenaze aracı içerisinde çıkarılarak Fatih Camii'ne doğru yol almaya başladı.

  Gece Kısıklı'daki evde bekletilen cenazenin yıkama ve kefenlenme işlemi de hocalar eşliğinde evde gerçekleştirildi. Cenaze, gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından dualar eşliğinde evden uğurlandı. 

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, Fatih Camii'ne gitmek üzere cenaze aracına bindi. Cenaze aracına büyük bir konvoy eşlik ederken, güzergah üzerindeki yollarda da geniş güvenlik önlemleri alındı. Cenaze için oluşturulan konvoyun en önünde, Başbakanlığa ait siyah kıyafetli motorize ekipleri yer aldı. Cenaze aracını, aile yakınları ve bakanlar da konvoy oluşturarak takip etti.

  Cenaze süresince İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı 5 bin polis memurunun görev alacağı öğrenildi.

  Tenzile Erdoğan'ın naaşı dün hastaneden alınarak Başbakan Erdoğan'ın Kısıklı'daki evine götürülmüştü.

  SAAT: 11:13 CENAZE TÖRENİ İÇİN SON HAZIRLIKLAR
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın cenaze namazı öncesinde Fatih Camii'nde son hazırlıklar yapılıyor. Polis ekipleri üst düzey devlet yetkililerinin katılacağı cenaze töreni öncesi cami içinde ve çevresinde adeta kuş uçurtmuyor.

  Başbakan Erdoğan'ın dün vefat eden annesi için Fatih Camii'nde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlenecek. Tören öncesi cami içinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Yüksek noktalara özel harekat polisleri ve keskin nişancılar konuşlandırıldı. Yüzlerce polis caminin çevresinde hazır bekletiliyor. Fevzi Paşa Caddesi, Akdeniz Caddesi ve caddeye çıkan sokaklar da polis ekipleri tarafından araç trafiğine kapatıldı. Caddeye sadece yayaların geçişine izin veriliyor. Camiye giriş iki ayrı kapıdan yapılıyor. Birinci kapı Başbakan ve Cumhurbaşkanı başta olmak üzere protokol mensuplarının gireceği kapı olarak belirlendi. Bu kapının girişine sivil vatandaşlar yaklaştırılmıyor. İkinci kapıdan ise cenazeye katılacak vatandaşlar için belirlendi. Cadde üzerine kurulan dev ekrandan da cenaze takip edilebilecek. Ses sistemleri sayesinde avludaki cenazeye Fevzi Paşa Caddesi'nden vatandaşlar da katılabilecek. Bu arada, cami avlusunun girişinde kontrol noktaları oluşturuldu ve vatandaşlar aranarak içeri alınıyor. Caminin avlusunda da üç bölüm oluşturuldu. Bariyerlerle ayrılan kısımlardan en öne Başbakan ve ailesi ile devletin üst düzey yetkilileri saf tutacak. Diğer kısımlarda ise vatandaşlara yer ayrıldı.

  Öte yandan Başbakan'ın cenazeye çelenk gönderilmesini istememesine rağmen cenazeye birçok kurum ve kuruluşlardan çelenk gönderildi. Çelenkler cadde üzerine konuldu. 

  SAAT: 10:18 BAŞBAKAN'IN KISIKLI'DAKİ KONUTUNA TAZİYE ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

   Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatından dolayı Üsküdar Kısıklı'daki konutunda yoğun şekilde taziye ziyaretleri yapılıyor.


  Başbakan Erdoğan'ın konutunun bulunduğu caddede, sabah erken saatlerden itibaren hareketlilik yaşanıyor. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı konutun çevresinde bazı aile yakınları bekleyişlerini sürdürüyor. Konutunun yakınında bir ambulans bekletiliyor.

  Bu arada, cenaze aracının erken saatlerde Başbakan Erdoğan'ın konutunun bulunduğu sokağa giriş yaptığı görüldü.

  Öte yandan, bazı akrabaları ile Kaya Çilingiroğlu ve sanatçı Adnan Şenses'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, Başbakan Erdoğan'a taziye ziyaretinde bulundu. Taziye ziyaretlerinin aralıksız devam ettiği gözlendi.

  Başbakan Erdoğan'ın konutunun karşısında bulunan ve basın mensuplarının beklediği boş arsada ise Üsküdar Belediyesi tarafından çay ve su servisi yapılıyor.

  SAAT: 10:06 KARACAAHMET MEZARLIĞI'NDA YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün sabah saatlerinde vefat eden annesi Tenzile Erdoğan'ın defnedileceği Karacaahmet Mezarlığı'nda sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemi alındı.

  Başbakan Erdoğan'ın dün Özel İstanbul Medipol Hastanesinde vefat eden annesi Tenzile Erdoğan'ın cenazesinin defnedileceği Karacaahmet Mezarlığı'nda hazırlıklar başladı.

  Polis ekipleri, sabah saatlerinde mezarlığın ana girişinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Mezarlığa, cenazesi olan vatandaşların dışında kimsenin girmesine izin verilmiyor.
  Mezarlık önünde bulunan Nuhkuyusu Caddesi üzerinde park eden araçlar da çekici yardımıyla kaldırılıyor.

  SAAT: 10:00 FATİH CAMİİ'NDE TÖREN HAZIRLIĞI
  Safra kesesi ameliyatı sonrası ani gelişen dolaşım bozukluğu nedeniyle vefat eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın(88) cenaze namazının kılınacağı Fatih Camisi ve çevresi tören için hazırlanıyor.

  İstanbul Büyükşehir ve Fatih belediyelerine bağlı temizlik ekipleri Fatih Camisi ve çevresinde temizlik çalışmalarına devam ediyor. Tören için cami ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alınırken, cami içinde de bomba kontrolü yapılıyor. Cami avlusuna emniyet güçleri tarafından kurulan bariyerlerle protokol ile vatandaşların namaz kılacağı yerler belirlendi. Caminin çevresinde sürdürülen yol çalışmaları kapsamında avlu girişine taşlar döşendi.

  SAAT: 09:45 BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI
  Cami çevresindeki cadde ve sokaklara vatandaşların töreni izleyebilmesi için dev ekranlar ve ses sistemleri kuruldu. Tören dolayısıyla Fevzi Paşa Caddesi ve bu caddeye çıkan tüm yollar trafiğe kapatıldı.
  Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, 1. Ordu Komutanlığı, İstanbul Garnizon Komutanlığı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri'nin içinde bulunduğu bazı kişi ve kurumların çelenk gönderdiği görüldü.

  CENAZE TÖRENİNDEN KARELER

  EMİNE ERDOĞAN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  İşte cenazeden ilk görüntüler

  TENZİLE ERDOĞAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir