Euro
10.329
-0.05%
Dolar
8.657
0.08%
Altın
495.41
0.13%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
294.936
3.05%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Başbakan Erdoğan: Ey BM sen ne işe yararsın - izle

  Başbakan Erdoğan, Asya Pasifik Perakende Kongresi'nde yaptığı konuşmada BM'yi sert sözlerle eleştirdi.
  • 23.09.2013 - 12:41
  Başbakan Erdoğan: Ey BM sen ne işe yararsın - izle

  Başbakan Erdoğan: Ey BM sen ne işe yararsın - izle #1

  Suriye'deki ölümlerle ilgili Birleşmiş Milletler'in tutumunu eleştiren Erdoğan, "BM barış için kurulmuş bir kuruluştur. Peki görevini yapabiliyor mu? Yapamıyor. O zaman sorarlar. Biz niye kurduk o zaman Birleşmiş Milletleri?"dedi.
  Başbakan Erdoğan: Ey BM sen ne işe yararsın - izle

  BİZ NİYE KURDUK BİRLEŞMİŞ MİLLETLER'İ?

  'Hemen yanıbaşımızda Suriye'de 1700 insan kimyasal silahla öldürüldü, bunların 400'ü çocuk. 3 yıldır 110 bin insan öldürüldü. Bununla ilgili hala Birleşmiş Milletler Genel Kurulu karar veremiyor. BM barış için kurulmuş bir kuruluştur. Peki görevini yapabiliyor mu? Yapamıyor. O zaman sorarlar. Biz niye kurduk o zaman Birleşmiş Milletler'i?

  DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR

  Bizim gençlerimiz kampanya başlattılar. Dünya 5'ten büyüktür. Bugün Somali'ye yarın bana diye düşünerek adım atmak lazım. 2 üye atılacak adımları kilitleyebiliyor. Bu sistemin dönerli olması şart. Son G-20 zirvesinde de konuştum. İşlerine gelmiyor. İstiyorlar ki dünyayı sadece biz yönetelim.

  İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARI NEREDE?

  Mısır'da 70 yıldan sonra cumhurbaşkanını askeri darbeyle indirdiler. Askeri darbeden memnun olduğunu ifade eden Batılı ülkeler var. Demokrasi diyorsak adım atılması lazım. Orada binlerce insan katlediliyor. Nerede insan hakları savunucuları? Ortada yok. Suriye'de 7 milyon insan göçmen durumunda. Bu sorunları çözüme kavuşturmamız lazım.'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir