Euro
10.1453
-0.15%
Dolar
8.6508
-0.16%
Altın
493.54
0.4%
Borsa
1.388
-0.29%
Bitcoin
370.855
-3.65%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C
  Başbakan Erdoğan'dan Suriye açıklaması

  Başbakan Erdoğan'dan Suriye açıklaması

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlık'ta açıklama yaptı.
  • 04.10.2012 - 20:13

  Başbakan Erdoğan dan Suriye açıklaması #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'den atılan top mermisinin Akçakale'ye düşmesine karşılık verilmesiyle ilgili, ''Dün Akçakale'de yaşanan olayı bir ülkede yaşanan çatışmanın sınır ötesini de etkilemesi gibi sıradan bir hadise olarak telakki edemeyiz'' dedi.

  DAHA ÖNCE 7 KERE SALDIRI OLMUŞTU

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

  Suriye tarafından ülkemize yapılan bu saldırı ilk değildir. Daha önce 7 kez böyle saldırılar oldu, fakat can kaybı olmadı. Biz bunlara hep sabırla göğüs gerdik. Verdiğimiz notaya rağmen Suriye geri adım atmadı. Suriye her seferinde "Biz bunu asilere karşı yapıyoruz" açıklamasında bulundu.

  "ASLA SAVAŞ ÇIKARMAK GİBİ DERDİMİZ YOK"

  Suriye'den gelen saldırı neticesinde NATO harekete geçirilmiştir. Suriye, Türkiye'nin notasına rağmen saldırılara devam etmiştir. Bu saldırıyı kınamaları noktasında görüşülen her ülke bu saldırıyı şiddetle kınamıştır ve kınamaya devam etmektedir. Türkiye olarak bu bölgede sadece ve sadece barış istiyoruz, güvenlik istiyoruz bizim derdimiz bu. Bizim asla savaş çıkarmak gibi bir derdimiz olamaz. Savaşın getirdiği neticeler Irak'ta ortadadır, Afganistan'da ortadadır.

  Tüm bu olaylardan sonra bugün bir tane daha top mermisi Hatay'ın Altınözü İlçesi'ne düştü. Bir taraftan kaza deniyor, diğer taraftan bir top mermisi daha geliyor.

  Her seferinde kaza diyorlar. Nasıl kaza bu?

  "TEZKERENİN AMACI CAYDIRICILIĞI ARTIRMAK"

  Biz tüm dostlarımızı bu konuda hassas olmaya davet ediyoruz. Meclis'te bugün kabul edilen tezkerenin amacı da caydırıcılığı artırmaktır.

  Tezkere karşısında direnenler tarihe bunun hesabını veremeyeceklerdir. Biz de meydanlarda halkımıza tezkereye karşı direnenleri anlatacağız.

  Erdoğan: Suriye ile savaşmak gibi bir derdimiz yok

  Başbakan Erdoğan dan Suriye açıklaması #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir