Euro
9.2853
-1.09%
Dolar
7.7824
-1.13%
Altın
452.8
-1.15%
Borsa
1.344
0.11%
Bitcoin
133.440
-3.99%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Başbakan Erdoğan, ODTÜ rektörüyle görüştü

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün sürpriz bir konuğu vardı.
  • 25.12.2012 - 18:13
  Başbakan Erdoğan, ODTÜ rektörüyle görüştü

  Başbakan Erdoğan, ODTÜ rektörüyle görüştü #1

  Başbakan Erdoğan, bir süredir sert eleştiriler yönelttiği Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörü Ahmet Acar'ı Başbakanlık Merkez Bina'da kabul etti.

  Randevu talebinin Prof. Acar'dan geldiği öğrenildi. Başbakan'ın resmi programında yer almayan ve basına kapalı olarak gerçekleşen ziyarette nelerin konuşulduğu açıklanmadı.

  BAŞBAKAN REKTÖRÜ ELEŞTİRMİŞTİ 

  Erdoğan dün YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ile de bir araya geldi. ODTÜ, Göktürk-2 uydusunun fırlatılması nedeniyle düzenlenen törende yaşananlar nedeniyle gündeme oturdu. Başbakan Erdoğan, polisin eylemci öğrencilere müdahalesini eleştirenlere sert tepki göstermişti. Erdoğan, şunları söylemişti: “Bu hocalar öğrencilerini böyle yetiştiriyorlarsa onlara yazıklar olsun diyorum. Bir hoca önce öğrencisine ilme saygıyı öğretmeli. Bu üniversitenin yönetimi samimi değil, bu kadar açık konuşuyorum. Ben şuna üzülüyorum. Siz nasıl bir üniversite yönetimisiniz ki, kalkıyorsunuz orada o gün, Türkiye Göktürk-2'yi fırlatacak, gururlanmamız lazım. Siz ne biçim öğretim üyesisiniz, sizin yetiştirdiğiniz öğrenciler bunlarsa bizim ülkemiz batmış, bitmiş. Bunlarda böyle bir heyecan yok. Ne rektöründe var, ne diğer akademisyenlerinde var. Ondan sonra utanmadan, sıkılmadan kalkıp söyledikleri şey; 'polisin, güvenliğin olmadığı bir üniversite istiyoruz'. Neymiş? Derslere girmiyormuş. Girmezsen girme, bu tür öğretim üyeleri olsa ne olur olmasa ne olur. Bunların elinde ancak bunlar olur."

  Rektör Ahmet Acar ise öğrencileri savunarak polisi kınamıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir